Accolade Smrž Racing v Mostě: Gonzalez pátý, Marquez poprvé bodoval a Svoboda po dvojité penalizaci vybojoval 11. místo

Závodní víkend mistrovství světa World Supersport 300 na domácí půdě v Mostě začal pro českobudějovický tým velmi slibně, když Petr Svoboda v pátečním druhém volném tréninku obsadil druhé místo. Přestože sobotní proměnlivé počasí zkomplikovalo situaci, Petrovi se i tak podařilo vybojovat v ranním Superpole 7. místo na startovním roštu. Jeho týmový kolega José Luis Perez Gonzalez, který se vrátil na závodní trať po zranění a dlouhé pauze, zajel fantastické 5. místo. V závodě nejvíc překvapil rookie Yeray Saiz Marquez, který vybojoval první světové body za 12. místo, a to po startu až z poslední řady. Skvělý výkon předvedl také José Luis, který skončil 10. Pro brněnského jezdce Petra Svobodu první závod bohužel skončil pádem hned v prvním kole.

Druhý závod mistrovství světa World Supersport 300 v Mostě byl velmi dramatický. Červená vlajka přišla hned po samotném startu z důvodu kolize dvou jezdců a závod byl zkrácen na pouhých 9 kol. José Luis Perez Gonzalez skvěle odstartoval a bojoval ve skupince o pódium, než přišla druhá červená vlajka a závod byl předčasně ukončen. José byl klasifikován jako pátý, méně než 0.1 vteřiny od pódiového umístění. Petr Svoboda, který si musel odpykat penalizaci v podobě 2x long lap, se dokázal za pouhých 6 kol prokousat startovním polem až na 11. pozici v cíli. Byl jedním z nejrychlejších jezdců na trati. Yeray Saiz Marquez skončil 17., kousek od světových bodů. Přestože závodní víkend na domácí půdě provázela také smůla a proměnlivé počasí, tým Jakuba Smrže si odváží spoustu příjemných zážitků, užitečných dat, a hlavně také pěknou porci světových bodů.

Jakub Smrž (manažer týmu): „Víkend hodnotím pozitivně. Měli jsme jiné ambice, ale to jsou závody. Petr měl smůlu, že včera dostal penalizaci. I přes dva „long lapy“ skončil jedenáctý. Kdyby závod nezkrátily dvě červené vlajky, mohlo to být ještě lepší. Čekali jsme hodně, je domácí jezdec na domácí trati, ale Petr určitě nezklamal. Dnes byl jedním z nejrychlejších jezdců na trati. Mile nás překvapil i José Luis, vrátil se po zranění a kvalifikoval se 5. Včera skončil 10. za složitých podmínek a dneska byl připraven bojovat o stupně vítězů, kdyby mu to nezmařila červená vlajka a předčasný konec. Yeray včera vybojoval první body, takže určitě také nezklamal. Děkuji jezdcům, celému týmu a všem, co nás přišli podpořit. Myslím, že se to povedlo.“

José Luis Perez Gonzalez: „Dneska jsem se cítil skvěle. Chystal jsem si útok na pódium až v závěru závodu. S červenou vlajkou jsem nepočítal. I tak myslím, že první závodní víkend po zranění se nám moc povedl. Chtěl bych poděkovat týmu za skvělou práci.“

Petr Svoboda: „Celkově jsem zklamaný, že jsme měli takovou smůlu zrovna na domácí půdě. Motorka fungovala skvěle už v pátek, kde jsme byli hodně vepředu. I kvalifikace se povedla, ale v prvním závodě přišla smůla a poté penalizace do druhého závodu. Po odpykání trestu mi sice odjela přední skupinka, ale mohl jsem ji ještě dotáhnout, kdyby nebyla červená vlajka. Za pouhých 6 kol už se toho nedalo stihnout víc a bylo z toho 11. místo. Děkuji moc celému týmu, WRP a všem, co nám přišli fandit.”

Yeray Saiz Marquez: „Dnešní závod byl opravdu zvláštní, protože byly dvě červené vlajky. Podařilo se nám dobře odstartovat a posunout se o 10 pozic za 5 kol. Cílem jsem projel 17. Děkuji celému týmu a všem, co nás přišli do Mostu podpořit. ”

Sdílet