Ondřej Vostatek v Donington Parku těsně za body

O uplynulém víkendu pokračovalo Mistrovství světa Supersportů, český jezdec Ondřej Vostatek si poprvé v životě vyzkoušel okruh v anglickém Donington Parku. Na technicky náročné trati při své premiéře vybojoval v závodech 17. a 18. místo a zůstal těsně za bodovanými příčkami. Nyní se již těší na následující závody mistrovství, které se pojedou 29.-31. července 2022 v Mostě.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

„Byl jsem hodně překvapený, jak zajímavá a technicky složitá trať v Doningtonu je. Je tu spoustu klopených zatáček, horizontů a převýšení. Do některých zatáček není vůbec vidět a asfaltový povrch je až na pár míst stále původní. Takže nastavit motocykl, když tu nemáte žádné zkušenosti, je dost obtížné, potřebovali bychom více času. Nastavení jsme hledali v pátečním tréninku, ale nejelo se mi vůbec dobře a nebylo to ideální. Nakonec jsme šli do sobotní kvalifikace s jiným převodem, který jsme potřebovali vyzkoušet. Čas se nám podařilo zlepšit, takže jsme se vydali správným směrem. Věděl jsem, že start z 22. pozice nebude jednoduchý a ztráta na 14. pozici byla 0,7 vteřiny.“

„V prvním závodě byly velké zmatky, nejdříve odložený start, pak se v prvním kole zastavovalo červenou vlajkou a následoval restart. Po restartu se mi podařilo jet ve skupince o 16. místo. Po několika kolech mi bohužel spadla kapotáž motocyklu na přední kolo a závod jsem dokončil na 17. místě. Ve druhém závodě se mi prostě vůbec nedařilo, udělal jsem spoustu chyb, ze kterých se musím poučit. Nebyl jsem pak už schopen s nikým soupeřit a nakonec jsem dojel na 18. místě. Takže se svým výsledkem nejsem moc spokojený, ale o to víc se už těším do Mostu, kde jsem měl minulý rok premiéru. Atmosféra tady byla skvělá a bude pro mě určitě velkou motivací. Takže přijďte nás podpořit! Na závěr bych chtěl moc poděkovat Lukášovi Peškovi za podporu a také všem našim partnerům, které bych chtěl tímto do Mostu pozvat a doufám, že se všemi uvidíme,“ dodal Ondra na závěr.

Sdílet