Plochodrážní ME družstev do 250 ccm: naši na dohled bronzu

Netradičně, uprostřed pracovního týdne se uskutečnil v Pardubicích další ze závodů pod hlavičkou FIM Europe. Boje sedmi družstev Evropy o premiérový titul v závodech družstev juniorské kategorii do 250 ccm navazovali na čtvrteční úvod této soutěže v polské Częstochowé a víkendové individuální závody o titul mistra Evropy v Liberci. Však si také účastníci ze všech zemí pochvalovali, jak to skvěle evropská plochodrážní komise spolu s polskou a českou komisí vymyslely. Většina mladíků absolvovala během šesti dnů čtyři závody s velmi optimalizovanými náklady na dopravu.

O nejlepším týmu Evropy se rozhoduje ve třech závodech. Na domácí dráze ve čtvrtek dominovali Poláci před Dány, třetí byli Britové, náš tým skončil čtvrtý. V Pardubicích si první dva týmy pozice vyměnily. Vyhráli Dánové, především díky vynikajícímu Mikkelu Andersonovi. Nový individuální mistr Evropy z libereckého závodu neztratil ani jeden bod a především díky němu se ve Svítkově hrála hymna Dánského království. Poláci skončili na druhém místě, ale v průběžné klasifikaci si udrželi vedení. Třetí skončilo Švédsko o dva body před našimi jezdci, kteří zopakovali čtvrtou příčku z úvodního závodu. Musíme však konstatovat, že o tu třetí a možná i druhou je připravila smůla v jejich páté jízdě, kdy došlo k pádu nejlepšího českého jezdce Adama Bednáře a přes jeho motocykl upadl i kolega Jan Hlačina. Oba museli ze závodu odstoupit a poslední dvě jízdy absolvoval osamocený Vojtěch Šachl.

Ten bude spolu s Adamem Bednářem bojovat 7. srpna v závěrečném závodě na dánské půdě v Randers o bronzovou medaile. Náš tým je v průběžné klasifikaci čtvrtý a na třetí Švédy ztrácí jeden bod. O titul si to rozdají Polsko a Dánsko. Poláci budou do závodu nastupovat se čtyřbodovým náskokem.

Foto Petr Makušev

Sdílet