Do uzávěrky tradiční Rally Příbram zbývají jen hodiny

Letní termín středočeské soutěži přede dvěma roky svědčil, na startu se sešla skvělá konkurence, která si navíc v cíli pochvalovala atmosféru i podobu tratí. V tuto chvíli už se kvapem blíží ročník letošní, uzávěrka přihlášek je již v úterý 12.7. ve 20 hodin, takže seznam zapsaných letošních účastníků se v tuto chvíli rychle rozrůstá. Vše důležité k soutěži je k dispozici na stránkách rally-pribram.cz .

Historie Rally Příbram sahá až do sedmdesátých let, letos už ji čeká 41. ročník. Jejími prvními vítězi se stali bratři Dolákové a ve výsledcích tehdejšího klání najdeme i spoustu dalších velice známých jmen. Mnozí z nich se dosud aktivně rallysportu věnují, ve startovních listinách pořád vídáme jména Karel Macek, Zdeněk Kroupar, Luboš Dolák, Jiří Pertlíček, Josef Fiala, Miroslav Fišer, ale třeba i nerozlučnou karlovarskou dvojici Jaroslav Roubíček – Milan Hovorka, která měla dokonce v plánu na letošním ročníku startovat. Nakonec bohužel tyto Západočechy na startu neuvidíme, dočkáme se však jiných zajímavých jmen, mnohdy i s velmi zajímavou technikou.

Příbramsko je tradiční líhní skvělých soutěžáků, vždyť odtud pocházejí například bývalí tovární jezdci Václav Blahna či Emil Triner, mezi legendy se svými výsledky a výkony zařadil také Josef Peták, který v posledních letech pomáhá příbramské soutěži s organizací a letos nebude chybět ani ve startovním poli. To bude opravdu bohaté, na trati se setkáme s mnoha špičkovými supermoderními speciály kategorie Rally2 (postaru R5), uvidíme ale také například špičkové francouzské ´dvoukolky´ nedávné minulosti Renault Clio Williams a Renault Megane Maxi (ten právě s Petákem za volantem), pojedou i letité stroje VW ´Brouk´, Saab 96 a Škoda 1000MB, které nás přenesou ve vzpomínkách až do šedesátých let. Soutěž je součástí národního šampionátu jednodenních soutěží pro soudobé i historické vozy, ale také České trofeje tzv. rally pravidelnosti, kde není k soupeření potřeba velkých finančních ani administrativních nákladů.

Skladba rychlostních zkoušek vychází z osvědčeného modelu ročníku 2020, kdy se její podoba dočkala velké chvály. Po ranním sobotním startu z příbramského náměstí se účastníci 23. července nejprve vydají závodit do kraje známého z filmu ´Vesničko má středisková´, ve druhé části sekce je čekají silničky nedaleko řeky Vltavy, a to na obou jejích březích. V odpolední části soutěže si závodníci celou trať zopakují ještě jednou a jen ti, kteří všechny její nástrahy zvládnou, budou mít možnost se radovat na cílové rampě v Příbrami, kde budou přivítáni (a ti nejrychlejší také odměněni) kolem sedmnácté hodiny. Prvenství z ročníku 2020 obhajuje mladý Petr Semerád, který se tehdy ve svých devatenácti letech stal nejmladším absolutním vítězem rally v české historii. „Rádi uvidíme u tratí hodně fanoušků a věříme, že se jim naše letní soutěž bude líbit, startovní pole už teď před uzávěrkou letos slibuje velké sportovní bitvy,“  říká ředitel 41. SILMET Rally Příbram 2022, ing. Pavel Štípek.

Sdílet