Filip Salač v Assenu desátý

V neděli 26. června vyvrcholil letošní jedenáctý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten startoval ze čtvrté řady a předvedl stabilní výkon bez vážnější chyby. Výsledkem bylo skvělé desáté místo, které je nejlepším letošním výsledkem českého jezdce.

V ranní warm-upu byl Filip klasifikován na osmé pozici. Před závodem tak v panovala v týmu spokojenost, ale také nervozita z úzké trati. Filip naštěstí zvládl nejen první kolo a držel se okolo patnáctého místa. Poté začal stoupat pořadím vzhůru a cílem nakonec projel jako desátý. Ztráta pouhých 7 sekund na vítěze po odjetých čtyřiadvaceti kolech naplnila českého reprezentanta optimismem do druhé poloviny letošní sezóny.

„Ráno ve warm-upu jsem měl opět dobré tempo a dojel jsem osmý. Byl jsem spokojený, ale měl jsem velký stres z prvního kola, protože trať v Assenu je hodně úzká a na těch velkých motorkách je důležité se tam složit. Bál jsem se, abych neudělal chybu a závod pro mě neskončil hned na začátku. Nakonec to vyšlo, v závodě jsem měl dobré tempo, povedla se z toho moje první TOP10 v Moto2, mám velkou radost. Tým celý víkend pracoval skvěle, byl to nejlepší závod dosavadní sezóny. Kromě kvalifikace jsem byl pokaždé mezi nejrychlejšími deseti. Musíme ještě zabrat, rychlost máme, je potřeba jít krok za krokem. Je skvělé, že jsme poslední závod před letní pauzou uzavřeli takhle a nyní mám v plánu se hodně věnovat fyzické přípravě na druhou část sezóny. Děkuji moc týmu za skvělou práci,“ okomentoval jedenáctý závod sezóny Filip Salač.

Kolotoč MotoGP teď čeká letní pauza. Sezóna bude pokračovat na anglickém okruhu Silverstone v neděli 7. srpna.

Sdílet