Jáchym Galáš ovládl legendární okruh Spa-Francorchamps

Další závodní víkend v rámci okruhové série TCR Europe hostil legendární belgický okruh Spa-Francorchamps. Fantastický výsledek přinesl nedělení závod, ve kterém si Jáchym Galáš dojel pro své premiérové vítězství v této sérii. Na tento skvělý výsledek navázal jeho týmový kolega Maťo Homola, který dokončil závod na stříbrné příčce. Tým Hyundai Janík Motorsport si tak připisuje dvojité podium a zisk 90 bodů v rámci hodnocení týmů.

Páteční den měl na programu volné tréninky, ve kterých se oba jezdci snažili držet rychlé a ostré tempo. Především v prvním tréninku předváděli oba jezdci velmi rychlé tempo, což znamenalo čtvrtý čas pro Homolu a šestý čas pro Galáše. V sobotní kvalifikaci se podařilo oběma jezdcům probojovat až do druhé kvalifikační části, což přineslo osmé místo pro Homolu a desáté místo pro Galáše na startovním roštu. Tato umístění znamenala, že jezdci startovali v druhém závodu z předních pozic – Jáchym Galáš z první pozice a Maťo Homola ze třetí pozice.

V sobotní Race 1 si oba jezdci drželi své pozice a předváděli stabilní výkony ve středu jezdeckého pole. Lépe se podařilo dokončit závod Galášovi, který se posunul o jednu pozici a dokončil závod na devátém místě. Týmový kolega Maťo Homola si v prvním závodě vybral smůlu, kdy po kontaktu s ostatními závodníky byl poškozen jeho vůz a nakonec závod nedokončil. Do druhého závodu skvěle odstartovali oba jezdci a Homolovi se dokonce podařilo si polepšit o jednu pozici. Svými konzistentními výkony si jezdecké duo Galáš-Homola dokázali pohlídat své pozice a udržet pódiová umístění až do cíle závodu. Tým se tak mohl radovat z premiérového dvojitého pódia v rámci okruhové série TCR Europe.

Majitel týmu Hyundai Janík Motorsport, Václav Janík uvedl: „Fantastický výsledek, který je zásluhou celého týmu. První „double podium“ v rámci prestižní série TCR Europe je pro nás obrovskou odměnou za tvrdou práci celého týmu. Ještě jednou děkuji celému týmu a taky našim partnerům, bez kterých bychom na tyto skvělé výsledky nemohli dosáhnout.“

Sdílet