MILÍK OPĚT MEZI PLOCHODRÁŽNÍ EVROPSKOU ELITOU

Je rozhodnuto. Od dnešního dne známe všechny jezdce bojující o titul plochodrážního mistra Evropy. Jeden ze závodů se uskuteční na úvod svátku tohoto sportu, který vrcholí nejstarším plochodrážním závodem světa o Zlatou přilbu v Pardubicích. No a bude to závod poslední, po něm bude korunován nový evropský šampión a účastník seriálu Grand Prix 2023.

Pětici nejlepších jezdců z loňského roku, z které jsou čtyři i účastníky seriálu Speedway Grand Prix, Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Patryk Dudek, Daniel Bewley a Piotr Pawlicki, v sobotu doplnilo pět úspěšných ze závodů Challenge, Andzejs Lebedevs, Dmitri Berge, Rasmus Jensen, Bartosz Smektala a Adam Ellis. Posledních pětici určil po vzájemné dohodě promotér a řídící komise soutěže. Podle očekávání se v ní objevil Janusz Kolodziej, který Challenge nemohl pro zranění absolvovat, a následně jezdci na 7. – 9. místě Challenge, David Belego, Kai Huckenbeck a Václav Milík. Posledním účastníkem je Oliver Berntzon, loňský účastník nejprestižnějšího plochodrážního seriálu.

Václav Milík je pravidelným účastníkem seriálu od roku 2015. V letech 2016 a 2017 obsadil druhé a třetí místo, v posledních dvou letech byl vždy desátý. Je v současné době nejdéle aktivně „sloužícím“ jezdcem této druhé nejprestižnější plochodrážní soutěže.

Poprvé v novodobé historii této soutěže, ve které se o titul bojuje v seriálu závodů, se představí nejlepší jezdci Evropy v České republice. Po pražské Grand Prix budou tak mít diváci možnost vidět další souboje absolutní světové špičky, navíc ve spojení se slavnou Zlatou přilbu. V Pardubicích se tento závod uskuteční poslední zářijový víkend.

Sdílet