V Misanu Ondřej Vostatek na body nedosáhl

Při dalších závodech mistrovství světa Supersportů, které se jelo 11. a 12. června 2022 v Misanu, český jezdec Ondřej Vostatek tentokrát na body nedosáhl. Po celý víkend se trápil s technikou a v závodech skončil na devatenáctém a čtyřiadvacátém místě.

„Už od pátečních tréninků mi to nesedlo. Měli jsme opět problém s převodovkou, který nás provázel celý závodní víkend. Kromě toho jsme v tréninku řešili nastavení zatáčení motocyklu a výkon. Bylo toho docela dost. Kvalifikace se mi takticky také moc nepovedla. Nepodařilo se mi někoho chytit tak, jak jsem potřeboval. Takže většinu času jsem jel sám. Zajel jsem sice svůj nejlepší čas, ale na dobré umístění na startu to nestačilo,“ vylíčil Ondřej Vostatek.

A jak hodnotil samotný závod? „Po startu z dvacáté šesté pozice se mi v prvním závodě podařilo dostat o několik míst dopředu. Do osmé zatáčky jsem ale zvolil špatnou stopu a musel jsem se vyhýbat střetu několika jezdců přede mnou. Vyjel jsem mimo trať a to mě posunulo až nakonec závodního pole. Musel jsem dotahovat velkou ztrátu a do cíle dojel na devatenáctém místě. Ve druhém závodě se mi podařilo dobře odstartovat, ale hodně jsem se trápil s tou převodovkou. Jelo se mi špatně a nebyl jsem schopen nikoho předjet ani ze slip streamu. Závod jsem nakonec dokončil na dvacátém čtvrtém místě. Bohužel se nám i přes velké úsilí tentokrát nedařilo.“

„Po závodech jsme se v týmu domluvili na tom, co je potřeba zlepšit, tak doufám, že na dalších závodech v Donington Parku se nám bude dařit lépe a budu rád, když mi dál budete držet palce,“ dodal Ondra na závěr.

Sdílet