Petr Svoboda odváží z Misana 5 světových bodů

Pět světových bodů, nové poznatky a technické informace – taková je bilance týmu Accolade Smrz Racing po čtvrtém podniku mistrovství světa World Supersport 300 v italském Misanu. Petr Svoboda během víkendu zazářil skvělým závodním tempem. Po sobotním 11. místě v prvním závodě a slibném warm-upu, kde skončil 8., se tým těšil na další porci světových bodů. Dnes mu však štěstí nepřálo. Po kontaktu s dalšími jezdci přišel pád v prvním kole, který zmařil Petrovu snahu o druhý skvělý výsledek víkendu. Petr se i tak nevzdal, a po zastávce v boxu se opět vrátil na trať. Závod však nakonec nedokončil. Podobný osud čekal také jeho týmového kolegu (Yeray Saiz Marquez), který se probojoval do čelní skupinky, ale po pádu skončil dvaadvacátý.

Dnešní den začal skvěle. Do warm-upu jsme změnili převod, který byl o něco lepší, a zajel jsem dobrý čas úplně bez problému. V prvních třech zatáčkách se mi povedlo se posunout dopředu, ale ve čtvrté jsem dostal ránu zezadu a spadnul jsem. Motorku jsem zvednul, ale měl jsem ohnuté řídítko a stupačku, takže jsem musel zajet do boxu. Kluci to dali rychle dohromady, a mohl jsem se tak vrátit na trať. Chtěl jsem potom zkusit zajet nejrychlejší kolo závodu, ale byl jsem po tom pádu rozhozený a spadnul jsem sám podruhé. Byla to smolná neděle, ale vezeme domů body a přišli jsme na pár nových věcí. Chtěl bych moc poděkovat týmu za perfektní práci během celého víkendu a WRP za veškerou podporu a možnost se tu ukázat,“ okomentoval závod Petr Svoboda.

Další závod této kategorie se pojede na domácí půdě týmu v Mostě, 30. – 31. července, kde se oba jezdci budou snažit o nejlepší výsledek sezóny před domácími fanoušky. Za řídítka se také vrátí José Luis Perez Gonzalez, který se doposud léčil se zraněním z předsezónního testování.

Sdílet