ÚSTECKÁ „21“ PŘILÁKALA NA 150 JEZDCŮ

Po dvouleté pauze ožije známá cesta z Ústí nad Orlicí na Andrlův chlum burácením závodních speciálů. Jedna z nejkrásnějších tratí v České republice patří historicky mezi nejoblíbenější a není divu, že o start na 64. a 65. ročníku „Ústecké 21“ je velký zájem. Oproti původním plánům čítá seznam přihlášených 150 jmen z Mistrovství ČR, České trofeje a série Maverick Hill Climb Czech.

Pořadatelé z Autoklubu Ústí nad Orlicí finišují s přípravami tratě a zázemí pro jezdce. Probíhá instalace bezpečnostních prvků a vytyčení diváckých míst. Jednadvacítka je oblíbená i mezi fanoušky závodů do vrchu, kteří se do Ústí nad Orlicí sjíždějí z celé republiky. Kromě toho je úzce spojená s rodinou Miroslava Urbana a také s Otakarem Krámským, který na této trati dominoval řadu let.

„Po dvouleté přestávce se na závody opravdu všichni těšíme. Vzhledem k počtu přihlášených to bude celkem výzva. Cítíme veliký respekt, protože navazujeme na dlouholetou tradici. Letos si mimo jiné připomínáme desáté výročí, co nás opustil zakladatel Ústecké jednadvacítky, Miroslav Urban. Když se v Ústí jezdily mezinárodní závody, byl náš podnik druhou nejvýznamnější motoristickou událostí Pardubického kraje hned po Zlaté přilbě. Letošní ročník bude podle mého názoru jeden z nejobsazenějších a jsem rád, že máme tak velkou podporu města i kraje,“ prohlásil nový ředitel závodu Pavel Kittlitz. 

Do Ústí přijede poprvé ve své kariéře Petr Trnka z ACCR Czech Trnka Racing Team, se speciálem Norma M20FC. „Ústí je naše premiéra. Moc se těším, protože všichni si zdejší trať pochvalují a podle toho, co jsem viděl na onboardech, je opravdu hezká a technická. Takže to bude také dobrý trénink na italské Trento. Máme možnost vyzkoušet nastavení a poznatky ze Šternberka na nové trati. To nám poskytne další důležitá data. Do Ústí jedeme s cílem vybojovat co nejvíce bodů do našeho mistrovství a využít poznatky z této trati do dalších závodů.“

Jednadvacet ústeckých zatáček projel už mnohokrát královédvorský jezdec Jaromír Malý, a to s celou řadou závodních vozů. Letos se na start postaví s továrním speciálem Hyundai I30N TCR. „Na Ústí mám spoustu krásných vzpomínek a tenhle podnik patřil vždy k mým nejoblíbenějším. Navíc ho považuji za domácí závod. Už ani nevím, kdy jsem tady startoval poprvé, ale co vím určitě, že to bylo dlouho před tím, než se kolem tratě nainstalovala svodidla. Na jednadvacítce jsem toho prostě zažil už hodně. Co se týče auta, budeme vycházet z nastavení ze Šternberka, ale určitě ho doladíme na techničtější charakter ústecké tratě.“

Letošní „Ústecká 21“ proběhne už o tomto víkendu 11. – 12. června 2022. Přijeďte se podívat a pozdravit například legendárního Miroslava Adámka, který pojede v roli předjezdce.

Sdílet