Lak Racing Rallye Plzeň ovládli Pech s Uhlem

V sobotu 5. června pokračoval seriál Pirelli Rallysprint série svým druhým závodem, kterým byla LaK Racing Rallye Plzeň. Západočeská soutěž se v loňském roce úspěšně vrátila po 21 letech a letos si na ní našlo cestu 105 posádek vozidel soudobých, historických i pravidelnosti. Na svém domácím podniku nemohla chybět ani dvojice Václav Pech – Petr Uhel, kteří ovládli všechny rychlostní zkoušky a zvítězili s náskokem více než jedné minuty.

Oproti loňskému roku soutěž startovala přímo na plzeňském Náměstí republiky, ze kterého se soutěžící vydali na čtyři rychlostní zkoušky. První a poslední z nich nedoznaly oproti minulému ročníku prakticky žádných změn, oproti tomu Křelovickou „erzetu“ okořenil náročný šotolinový úsek u obce Pakoslav, na následující rychlostní zkoušce zamířili nově posádky z Úterý směrem na Olešovice. Hned na RZ 1 se v čele závodu vykrystalizovalo pořadí Pech – Štajf – Kopáček – Vlček a Trněný, které vydrželo až do servisu do první sekci. V rámci Rallysprint série neohroženě vládl Jan Dohnal před Davidem Štefanem. O třetí místo ale sváděli tvrdý souboj Martinové Mottl a Lehký.

V odpolední sekci zamíchala pořadím hned první rychlostní zkouška. Kopáčka s Pickou postihl defekt a propadli se za Vlčka, teprve podruhé startujícího s Alexandrou Skripovou. Blovický jezdec ale zbraně nesložil a po skvělém výkonu se na RZ 7 vrátil zpět na bronzovou pozici, v cíli tak doplnil na stupních vítězů Štajfa s Rajnohou a vítězného Pecha s Uhlem. Také mezi vozy s jednou poháněnou nápravou došlo ke změnám. Lehkého s Kotálem postihla technická závada a bronz tak za Dohnalem a Štefanem mohla oslavit posádka Mottl – Šmíd.

Mezi historiky postihla hned v první rychlostní zkoušce technická závada obhájce vítězství Klika s Vondřičkovou. Vítězství si tak odvezli Kašpar s Adámkem, které pronásledovali především Frei s Maryškou. Ty ale zpomalil defekt, penalizace a výlet mimo trať v legendárním sadu Višňovka. Bronz v Plzni vybojovali Klepáč s Osičkou a jejich Peugeotem 309 GTI.

Pirelli Rallysprint série pokračuje 23. července v rámci 41. SILMET Rally Příbram, která se po roční odmlce koná na tratích v okolí Sedlčan a Příbrami.

Sdílet