Filip Salač třináctý v Mugellu

V neděli 29. května vyvrcholil letošní osmý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten startoval z osmé řady a předvedl stabilní výkon bez vážnější chyby. Výsledkem bylo skvělé třinácté místo, které je nejlepším letošním výsledkem českého jezdce.

V ranní warm-upu nebyl Filip klasifikován. Během závodní neděle se teplota opět postupně šplhala nahoru, přesto během závodu kategorie Moto2 byla trať stále velmi kluzká. To bezpochyby zapříčinilo pád několika jezdců. Filip se pádu vyvaroval a po dobrém startu se pohyboval okolo dvacáté pozice. V závěru se českému reprezentantovi podařilo předjet veterána Mattiu Pasiniho a cílem projel jako třináctý. Filipa tak v cíli mrzela pouze pokažená kvalifikace, která ho jistě připravila o lepší umístění, na čtvrté místo mu chybělo jen pár sekund.

„Byl to super závod. Včera v kvalifikaci bohužel tým udělal chybu a dal mi místo nových pneumatik použité. Nevím, jak se to mohlo stát, ale byl jsem z toho hodně naštvaný. Závod byl dobrý a měl jsem docela dobrý start. Neztratil jsem pozice a pak jsem se dostal do rytmu. Začal jsem zrychlovat a jel jsem dobré časy, srovnatelné s nejlepšími. Předjížděl jsem jezdce a nakonec se mi podařilo dokončit závod na třinácté pozici pouze 4 nebo 5 sekund od čtvrté pozice. To si myslím, že je super. Mrzí mě, že nebyla lepší kvalifikace, protože v prvních třech kolech jsem hodně ztratil. Vždycky člověk ztratí, když nestartuje vpředu. Určitě máme hodně dobrých dat do Barcelony. Uvidíme, jak se nám tam bude dařit, každopádně závod jsem si užil, bylo snadné spadnout, ale povedlo se mi to ustát. Jsou to první body, kterých si vážím,“ okomentoval osmý závod sezóny Filip Salač.

Kolotoč MotoGP teď čeká závod v Barceloně hned příští víkend. Ve Španělsku jezdci do závodu odstartují v neděli 5. června. Jak se zde Filipovi bude dařit, to se dozvíme přesně za týden.

Sdílet