Filip Salač v prvním tréninku pátý

Dnes odstartoval volnými tréninky program osmého závodu letošního seriálu MotoGP, který se odehraje v italském Mugellu. Nechybí zde ani kategorie Moto2 se stájí Gresini Racing, jejímž jezdcem je také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Tréninky provázelo velmi horké počasí. Filipovi se hned v tom prvním podařilo zajet skvělé páté místo a má tak dobrou výchozí pozici pro přímý postup do druhé kvalifikace.

První trénink znamenal pro Filipa od začátku dobrý pocit s motocyklem a skvělý závěrečný nápor, při kterém zajel kolo zajišťující pozici mezi nejlepší pěticí. Odpoledne zvolil s týmem strategii pošetření pneumatik na třetí volný trénink a výsledek bylo až osmadvacáté místo v pořadí. Filip ale neztrácí dobrou náladu a věří, že zvolená taktika zítra přinese své ovoce. Přímý postup do Q2 se našemu jezdci dlouho nepodařil a tentokrát pro jeho zisk má více než slušnou výchozí pozici.

„Dnešek byl pro nás dobrý den. Už od rána jsem se na motorce cítil dobře, a když na konci prvního tréninku dali všichni měkké pneumatiky, podařilo se mi zajet pátý čas, přestože jsem tam stále měl nějaké mezery na zlepšení. Byl jsem spokojený. Do druhého tréninku bylo mnohem větší horko, trať měla okolo šedesáti stupňů. S týmem jsme se dohodli, že pošetříme jednu sadu pneumatik na zítřejší třetí volný trénink, abych měl dvě šance na zajetí rychlého času do Q2, kdyby tam byly třeba žluté vlajky. Celý druhý trénink jsem jel na použité měkké sadě pneumatik a najel jsem 21 kol. Hodně to klouzalo, ale zase jsem se hodně naučil slideovat s motorku, teď to slideovalo jako nikdy. Pozice nebyla dobrá, protože většina jezdců dala nové pneumatiky a zrychlili. I tak jsem kombinovaně stále šestý, už se těším na zítra, trať mě hodně baví, tým má pozitivní náladu, motorka funguje dobře. Tak uvidíme, co zítra vymyslíme,“ okomentoval první den Filip Salač.

Páteční program je tedy pro jezdce kategorie Moto2 minulostí. Zítra dopoledne se rozhodne o přímých postupujících do Q2, ostatní jezdci budou muset zabojovat v Q1. Jaké místo na gridu český zástupce získá pro start do nedělní velké ceny, to se dozvíme v sobotu odpoledne středoevropského času.

Sdílet