LEGENDÁRNÍ ECCE HOMO STARTUJE JIŽ TENTO VÍKEND

Je před námi jeden z vrcholů letošní motoristické sezóny. Po prvních třech podnicích ve Francii, Portugalsku a Španělsku se nejlepší evropští vrchaři utkají na proslulé, téměř osmikilometrové trati ve Šternberku. Historie Ecce Homo se datuje už od roku 1905, o 76 let později se zde konalo první evropské klání. Součástí podniku je také naše domácí mistrovství v závodech do vrchu.

Před domácím publikem se budou chtít ukázat v nejlepším světle také naši reprezentanti v čele s Petrem Trnkou z ACCR Czech Trnka Racing Team. „Chtěli bychom navázat na naše výkony z Portugalska a Španělska. S Normou jsme na Ecce Homo startovali už před rokem, takže máme slušná data pro nastavení vozu. Je to příležitost postoupit zase o kousek dál a vybojovat co nejlepší výsledek. Doma jsem pochopitelně trochu pod větším tlakem, ale na druhou stranu znám dokonale trať. Vždy se mi tady dařilo a doufám, že ani letos fanoušky nezklamu.“

Ve startovní listině nebude chybět ani Miloš Beneš s Osellou FA30, startující za GMS ACCR Czech Team. „Do Šternberka jedeme bojovat o bednu. Uvidíme, jak to bude s počasím a pneumatikami, ale mým hlavním cílem je vylepšení loňského času a vyrovnané výkony ve všech jízdách. A pochopitelně umístění do třetího místa v absolutním pořadí.“

Celkem pět závodních speciálů přiváží do Šternberka stáj Václava Janíka – Nutrend ACCR Czech Team. „Na Ecce Homo jsem chtěl divákům představit svojí novou Normu, ale bohužel není stále připravená. Jsem z toho sice zklamaný, ale na druhou stranu můžeme fanouškům díky výborné spolupráci se značkou Hyundai ukázat dva prvotřídní speciály TCR. S jedním budu startovat já, s druhým Jaromír Malý. Za náš tým pojede pochopitelně také David Dědek, Jirka Svoboda a Marek Rybníček. Předpokládám, že tahle trojice se na domácím podniku umístí vysoko i v absolutním pořadí,“ prozradil svá očekávání Václav Janík.

Přípravy na podnik vrcholí, dokončuje se vytyčení diváckých míst, instalace bezpečnostních prvků a čištění trati. „Na finální přípravě pracuje v posledních dnech padesát až sedmdesát lidí. Během závodu je to pak na tři sta osob, které se starají o hladký průběh podniku. Téměř kompletní evropská špička, doplněná našimi skvělými piloty, určitě přiláká velké množství diváků. Očekáváme jich klidně i dvacet tisíc,“ poznamenal ředitel podniku Vlastimil Malík.

41. ročník Mistrovství Evropy Ecce Homo Šternberk proběhne o víkendu 27. – 29. května 2022.

Sdílet