V LOKTI UDRŽELI BAX S ČERMÁKEM TĚSNÉ VEDENÍ V MS V SAJDKÁRKROSU

Dramatický víkend zažili diváci při druhém závodě MS v sajdkárkrosu na legendární 1 586 metrů dlouhé trati v Lokti nad Ohří. Zvítězili Nizozemec Koen Hermans a Francouz Nicolas Musset. Vedoucí dvojice šampionátu Nizozemec Etienne Bax s Čechem Ondřejem Čermákem udrželi i přes technické problémy vedení v šampionátu. Na čele mají před dalším podnikem v belgickém Lommelu náskok jen 3 bodů.

Vítězi druhého podniku letošního mistrovství světa v sajdkárkrosu se stali v západočeském Lokti nad Ohří Nizozemec Koen Hermans a Francouz Nicolas Musset. V čele průběžného pořadí šampionátu však zůstali i nadále vítězové úvodního podniku sezóny Nizozemec Etienne Bax a Čech Ondřej Čermák. Ti bojovali o vítězství v obou závodních jízdách, ale kvůli problémům s palivovým systémem vybojovali v první závodě 2. místo a ve druhém si připsali body za 19. místo, když odstartovali znovu nejlépe, a téměř celý závod vedli. V předposledním kole se však motor motocyklu dvojice Bax a Čermák zastavil, přesto si připsali alespoň 2 body. „Bohužel se uvolnilo benzinové čerpadlo a vytekl benzin. To se zkrátka stává, i takový může být motoristický sport,“ řekl po závodě Ondřej Čermák a dodal: „Každopádně jsme stále ve vedení, ale rozdíly na čele jsou prakticky minimální. Na druhou stranu, kdyby to byla procházka růžovým sadem, nebylo by to ono. Jsem rád, že o titul musíme bojovat, a to, a doufám, že se to podaří, bude pro nás o to cennější. Nedáme svoji kůži lacino a věřím, že v Belgii si své postavení upevníme. Uděláme pro to všechno.“ Do hry o titul se tak dostala estonsko-finská dvojice Kert Varik a Lari Kunnas, kteří ztrácí pouhé 3 body. O další 4 body jsou pak na třetím místě Nizozemci Gert Van Werven a Ben Van Den Boggart.

Následující podnik v belgickém Lommelu, který je na programu o víkendu 25.-26. června, tak slibuje další dramatické boje o každý bod a vedení v šampionátu. „V prvé řadě chci poděkovat fanouškům, kteří byli fantastičtí, a i díky hezkému počasí jich přišlo nad očekávání. Atmosféra byla úžasná. Jako promotéra mě vlastně těší, že se boj o titul dramatizuje. Uvidíme, jak se vše vyvine v Belgii a Estonsku, ale věřím, že to byla skvělá pozvánka na další podnik v České republice v září v Dalečíně,“ okomentoval nabitý víkend promotér seriálu Martin Beňa.

Souběžně jedoucí druhý podnik ME quadů pak přinesl překvapení v podobě vítězství Nora Christophera Tveräena, který dokázal porazit úřadujícího evropského šampiona Kevina Saara z Estonska. V průběžném pořadí seriálu však vede i nadále Saar. Z českých jezdců si vedl nejlépe Jiří Kašpar, který byl v nedělních rozjížďkách dvakrát sedmý a v bodovém součtu víkendu obsadil dokonce šesté místo. V průběžném pořadí šampionátu zůstává nejlépe umístěným Čechem Jan Brhel, který v Lokti těžce havaroval v kvalifikaci a domácí závod neabsolvoval kvůli vykloubenému rameni.

 

Výsledky

Sajdkáry: 1. Hermans, Musset (Niz., Bel./WSP AMS) 47, 2. Veldman, Janssens (Niz., Bel./WSP Mega) 34, 3. Van Werven, Van den Bogaart (Niz./WSP TM) 34.

Průběžné pořadí MS: 1. E. Bax, Čermák (Niz., ČR/WSP Husqvarna) 74, 2. Varik, Kunnas (Est., Fin./WSP AMS) 71, 3. Van Werven, Van den Bogaart 67.

Čtyřkolky: 1. Tveräen (Nor./Yamaha) 72, 2. Saar (Est./Yamaha) 69, 3. Haverdil (Niz./CRQF) 56; … 6. Kašpar (ČR/Yamaha) 36; 10. Kostelecký (ČR/Yamaha) 33.

Průběžné pořadí ME: 1. Saar 144, 2. Tveräen 122, 3. Haverdil 110; … 10. Brhel (ČR/Yamaha)38, 11. Kašpar 36, 12. Kostelecký 33.

 

Kalendář MS v sajdkárkrosu 2022 – www.fimsidecarcross.com

 24. dubna       GP Markelo-Holandsko

22. května    GP Loket – Česká republika

26. června      GP Lommel – Belgie

3. července   GP Lange – Estonsko

4. září             GP Dalečín – Česká republika

18. září            GP Rudersberg – Německo

 

Sdílet