PETR TRNKA ZAZÁŘIL NA RAMPA da FALPERRA

V portugalském městě Braga se odehrálo druhé dějství letošního Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Zatím nejúspěšnější závod ve své kariéře zaznamenal náš reprezentant Petr Trnka, který vyhrál skupinu CN/E2-SC a v absolutním pořadí dojel druhý za fenomenálním Italem Merlim.

Portugalská trať přináší mnohá úskalí, ale Petrovi vyloženě sedí, letos na ní startoval už popáté. „Rampa da Falperra je krásná, ale náročná na motor a techniku. Je velmi rychlá a hodně na srdíčko,“ popisuje Petr Trnka a dodává: „jedna pasáž vede z kopce a v nejrychlejších úsecích dosahujeme maximální rychlosti za hranicí 250 kilometrů v hodině. Tomu pochopitelně musíme přizpůsobit nastavení. Z konečného výsledku jsem nadšený, připsal jsem maximální počet bodů a v naší skupině držím prozatímní první místo. Následující Al Fita ve Španělsku bude mít úplně jiný charakter. Je o poznání techničtější a má mnohem více zatáček. Musíme přenastavit podvozek, aero i převodovku. Tahle trať na naše auto není úplně ideální, ale to uvidíme už o víkendu.“

Do Portugalska se kromě Petra Trnky vydal ještě Jiří Ošmera s vozem VW Scirocco, pro zranění ruky se krátce před odjezdem musel omluvit David Dědek. Už o tomto víkendu pokračuje Mistrovství Evropy v závodech do vrchu třetím podnikem Subida al Fito ve Španělsku.

Sdílet