Terešák měl vydařený víkend v Maggioře

Dvojice českých reprezentantů, Jakub Terešák a Petr Polák, závodila na sedmém závodě mistrovství světa v motokrosu v italské Maggioře. Oba reprezentanti závodí ve třídě MX2. Jakub Terešák je součástí českého týmu JD Gunnex KTM Racing Team a Petr Polák, člen ACCR Czech Talent Teamu, hájí barvy JM Honda Racing.

Vítězem závodu se stal belgický reprezentant Jago Geerts, kterého na stupních vítězů doplnil Francouz Tom Vialle společně se svým krajanem Stephenem Rubini.

Vydařený víkend měl Jakub Terešák, který po startu první rozjížďky atakoval nejlepší desítku. Udržel se v jejím blízkém kontaktu a pod cílovou vlajkou projel jako třináctý. Ve druhé rozjížďce se ve třetím kole dostal na 17. místo, které udržel až do konce závodu. V celkovém hodnocení skončil šestnáctý a získal 12 světových bodů.

Petr Polák naopak neměl svůj den, do první jízdy odstartoval kolem 17. pozice a v cíli byl klasifikován jako jednadvacátý. Ve druhé závodní rozjížďce skončil na 22. místě. Do obou rozjížděk odstartoval dobře, ale kvůli chybám na začátku vždy ztratil několik pozic. Z Maggiory si žádný bod neodvezl.

Další závod čeká naše jezdce už o nadcházejícím víkendu 14. a 15. května, kdy se představí na náročném pískovém okruhu Riola Sardo na Sardinii.

Sdílet