Náročný Lommel prověřil české juniory

O víkendu 30. dubna a 1. května se na náročném písčitém motokrosovém okruhu v belgickém Lommelu konal závod Mistrovství Evropy EMX 65 a EMX85. Mezi závodníky severozápadní zóny nechyběli ani zástupci z České republiky. Všichni si museli umístění v závodě vyjet v kvalifikaci.

EMX 65

V nejnižší třídě se dařilo českému reprezentantovi Hugovi Brantovi, který v nabité konkurenci získal při první ostré jízdě 12. místo. Patrik Nohavica se do závodu kvalifikoval ze závodu Last Chance a první rozjížďku dokončil jako sedmatřicátý.

Ve druhé jízdě skončil Hugo Brant osmnáctý, kdy v předposledním kole došlo ke kontaktu s jedním ze soupeřů, a musel stahovat. Patrik Nohavica dokončil druhou jízdu na 38. místě.

Vítězem závodu se stal Holanďan Kenzo Jaspers, druhý skončil Teunis Spijkerman a třetí Harry Dale. Hugo Brant si z Belgie odvezl 12 bodů a 13. místo. „Tentokrát jsme neměli rychlost, abychom mohli bojovat o první desítku,“ shrnul na sociálních sítích tatínek Huga. Patrik Nohavica si žádné body z Lommelu neodváží, ale naopak si odváží cenné zkušenosti z jedné z nejtěžších tratí.

EMX 85

Do závodů pětaosmdesátek mělo promluvit hned několik závodníků z České republiky. Na startu nechyběl David Widerwill, Martin Červenka, Jakub Zahradník, David Kadleček a Stanislav Pojar. David Widerwill s Jakubem Zahradníkem však do závodu nenastoupili a místo toho skončili v nemocnici. Přejeme jim brzký návrat za řídítka.

V první jízdě se nejlépe dařilo Martinovi Červenkovi, který vyválčil 25. pozici i přes nepovedený start a pád ve druhém kole. David Kadleček skončil jako třicátý a Stanislav Pojar projel pod cílovou vlajkou na 39. pozici.

Druhá jízda už sedla lépe i Červenkovi, který si tentokrát o deset pozic přilepšil. Zlepšil se také Stanislav Pojar, který dojel druhou jízdu na 34. místě. Pouhá tři kola objel David Kadleček, který byl klasifikován na sedmatřicáté pozici.

S plným počtem bodů zvítězil domácí Maxime Lucas, kterého na stupně vítězů doprovodili krajané Ian Ampoorter a Douwe Van Mechgelen. Martin Červenka získal šest bodů a celkové 18. místo. Na další závody získali zkušenosti sedmatřicátý Stanislav Pojar a devětatřicátý David Kadleček.

Sdílet