VIDEO: Český projekt Racer Buggy míří do světa!

Autoklub České republiky hodlá sdílet svůj unikátní projekt Racer Buggy prostřednictvím Mezinárodní automobilové federace FIA po celém světě. První prezentace spojená s ukázkovými jízdami a tiskovou konferencí proběhla při příležitosti chorvatského závodu mistrovství světa v rally v Záhřebu.

„Nové vedení FIA pracuje na koncepci rozvoje motorsportu a podpory národních federací. Náš offroadový projekt pro děti od 4-5 let vzbudil zájem na mezinárodním poli a jsem rád, že jsme ho poprvé mohli oficiálně představit,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky a člen Světové rady motorsportu FIA.

Racer Buggy je nejdostupnější koncept automobilového sportu pro nejmenší, závodit se dá na jakýchkoliv tratích. „Naším cílem je rozšířit tento levný vstupní lístek do offroadového motorsportu prostřednictvím FIA po celém světě,“ dodal Jan Šťovíček.

Video z prezentace: