Filip Salač odstartuje z osmé řady

Druhým dnem pokračoval letošní šestý podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP v Jerezu. Na trať opět vyjel v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Na programu byl dnes poslední volný trénink a kvalifikace. Ve třetím volném tréninku byl Salač sedmadvacátý a musel tak do Q1. V té se mu bohužel nepodařilo postoupit a zítra ho čeká start z 22. pozice.  

Včerejší problémy měly dopad na Filipovu jistotu, což se projevilo ve třetím volném tréninku. Týmu se navíc nepodařilo zvolit optimální směs přední pneumatiky a výsledkem bylo až sedmadvacáté místo. České reprezentanta tak čekal tvrdý boj v Q1. V té již jeho motocykl fungoval lépe a Salač zajel velmi slušný čas. Soupeři bohužel byli rychlejší, a tak se Filip musel spokojit s nepostupovou osmou pozicí. Do zítřejšího závodu tak odstartuje z osmé řady.

Ráno ve třetím volném tréninku bylo pro mě hodně těžké se dostat do rytmu po tom včerejším problému s brzdou, protože jsem tomu moc nevěřil. To je pochopitelné, když se člověku seká přední brzda. Zvolili jsme bohužel špatnou přední pneumatiku. Byla měkčí a moc nefungovala. Tím jsem bohužel ve třetím volném tréninku nezrychlil. Do kvalifikace jsme dali dopředu tvrdší směs a motorka zase fungovala dobře. Pozice není taková, jakou bychom chtěli, ale čas je dobrý. Ve druhé kvalifikaci by mi tento čas stačil na nějaké jedenácté místo. Škoda, že jsem se tam nedostal, šance na dobrý výsledek by tam byla. Závod je zítra, bude to stíhací jízda. Doufám, že se mi zítra konečně povede start a dosáhnu zase na nějaký bod,“ uzavřel sobotu Salač.

Souboj o vítězství v zítřejší Velké ceně rozehrají jezdci kategorie Moto2 od 12:20 hodin středoevropského času. Výsledky a Filipův komentář se dozvíte jako první na facebooku Czech motorsport.

Sdílet