DVOJITÉ VÍTĚZSTVÍ ONDŘEJE ČERMÁKA NA STARTU MS SAJDKÁRKROSU V HOLANDSKU

Úvodní podnik mistrovství světa FIM v sidecarcrossu opanovala dvojice Nizozemec Ettien Bax a Čech Ondřej Čermák. Vítězstvím v obou jízdách úvodního podniku  šampionátu v nizozemském Markelu se dostali do průběžného vedení a na další závod do České republiky v Lokti přijdou v čele mistrovství světa.

Po půlroční pauze se naplno rozběhlo MS sajdkárkrosu v nizozemském Merkelu. Ondřej Čermák, který pro letošní sezónu vytvořil dvojici se čtyřnásobným mistrem světa Nizozemcem Ettienem Baxem, si připsal vítězství v obou závodních jízdách úvodního podniku, a společně tak potvrdili roli favoritů šampionátu. “Je to sen takto odstartovat sezónu. Pro mě je to třetí vítězství v kariéře a dává mi to naději, i když jsem původně chtěl po loňské sezóně skončit, že nabídka od Ettiena mi dává šanci splnit si dětský sen – stát se mistrem světa ve sportu, který miluji,” vyprávěl v cíli nadšeně Ondřej Čermák.

Ačkoliv dvojice Bax-Čermák oběma jízdám dominovala a zkušeně si pohlídala vedení od startu až do cíle, za nimi zuřili bitvy o každý centimetr trati. Svědčí o tom i to, že kromě vítězné dvojice se na stupně vítězů dostali hned tři další dvojice. V prvním závodě vítěznou dvojici doplnili Veldman/Janssens a Varik/Kunnas, ve druhém pak Varik/Kunnas a Wilkinson/Millard.

V rámci nabitého víkendu odstartovalo i mistrovství Evropy quadů., jehož úvodní podnik vyhrál úřadující šampión Kevin Saar z Estonska. Velkého úspěchu dosáhl teprve 16letý český jezdec Jan Brel, který v součtu tří závodních jízd vybojoval celkové sedmé místo z 27 účastníků.

Další závod šampionátu se pojede 21. – 22. května v Lokti and Ohří. “Je fantastické, že do tohoto podniku nastoupí Ondřej Čermák jako člen vedoucí posádky šampionátu. Doufáme, že ho přijde podpořit řada domácích fanoušků a podpoří ho na jeho cestě za vysněným titulem, který nabírá reálné obrysy, I když jsme stále na začátku sezóny. Připravili jsme bohatý program, doufáme, že vyjde počasí jako v Holandsku, a že nás při domácím závodě čeká fantastická atmosféra. Už se nemůžeme dočkat,” zve na další podnik Martin Beňa, promotér seriálu MS FIM sidecrossu.

VÝSLEDKY 1. ZÁVOD:

 1. Bax / Čermák
 2. Veldman / Janssens
 3. Varik / Kunnas
 4. van Werven / vd Bogaart
 5. Vanluchene / Bax
 6. Wilkinson / Millard
 7. Wijers / vd Putten
 8. Brown / Horton
 9. Foden / Cooper
 10. Brown / Chamberlain

VÝSLEDKY 2. ZÁVOD:

 1. Bax / Čermák
 2. Varik / Kunnas
 3. Wilkinson / Millard
 4. Keuben / Lebreton
 5. Sanders / Rostingt
 6. Van Werven / vd Bogaart
 7. Wijers / vd Putten
 8. Brown / Horton
 9. Heinzer / Betschart
 10. Gordejev / Stupelis

Sdílet