Závody v Assenu hodnotí Ondřej Vostatek pozitivně

O uplynulém víkendu, 22. – 24. dubna 2022, se Mistrovství světa superbiků přesunulo do holandského Assenu. V kategorii Supersportů měl na této trati premiéru i český reprezentant Ondřej Vostatek. Po celý víkend byl Ondřej v kontaktu s první patnáctkou. V prvním závodě však Ondru zastavila technika, ve druhém pak po velké ztrátě nakonec vybojoval 18. místo.

 

Od pátku Ondřej pracoval s týmem na nastavení motocyklu, snažil se naučit novou trať, na které ještě nikdy nejel. Společně s Lukášem Peškem opět ladili ideální stopu a místa pro předjíždění. Postupně se mu dařilo v každé jízdě zlepšovat svůj zajetý čas. V sobotní kvalifikaci se mu v první části dařilo podle plánu. Do druhé části kvalifikace se rozhodl tým pro změnu směsi pneumatik. Ondrovi tento typ pneumatik moc nesedl a nakonec obsadil 24. pozici. To ale pomohlo při volbě typu směsi pneumatik pro závod.

 

V prvním závodě Ondřej dobře odstartoval a od začátku se snažil vybojovat lepší pozici. Ve třetím kole v zatáčce číslo 9 došlo k závadě na motoru a úniku oleje z motocyklu. Ondřej tak musel hned v úvodu ze závodu odstoupit. Ve druhém závodě se mu podařilo také dobře odstartovat a v první zatáčce se mu povedlo dostat se o několik míst dopředu. Následně došlo ke kontaktu dvou jezdců, kteří havarovali přímo před Ondřejem. Ondra musel vyjet mimo trať a propadl se až na konec závodního pole. Zahájil stíhací jízdu a probojoval se až na 19. pozici. Na dalšího soupeře měl tří vteřinovou ztrátu, kterou se mu podařilo tři kola do konce závodu stáhnout. Do konce závodu tak bojoval o 17. místo, o které Ondřej nakonec o 0,1 vteřiny v cíli přišel a dojel si pro místo osmnácté.

 

„Přestože jsme měli smůlu v prvním závodě, hodnotím tento víkend pozitivně. Jel jsem na této trati poprvé a myslím, že jsme se zase posunuli o kousek dál. Nejen v technice, ale myslím, že i já jsem se dokázal zlepšit. Na motocyklu jsem se cítil dobře. Opět bych rád poděkoval týmu za společnou práci a Lukášovi za rady, které mi jsou velkým přínosem,“ řekl Ondra po závodech.

 

„Myslím, že to byl povedený víkend. Ondra se s novou tratí popasoval dobře a během víkendu se neustále zlepšoval. Byli jsme v kontaktu s TOP 15. Škoda té závady v prvním závodě, ale tohle se v motorsportu prostě stává. Ve druhém závodě to za mě byla velká spokojenost. Ondra dokázal zajíždět konstantní časy na kolo, které jela i skupina o desáté místo. Takže víme, na čem ještě musíme zapracovat a jedeme dál. Sezóna je dlouhá,“ dodal Lukáš Pešek na závěr.

Sdílet