Legendární Šébr ožívá jako jízda veteránů

Závody do vrchu Šébr – Schöberbergrennen – patří mezi tři nejstarší motoristické závody s mezinárodní účastí v Československu. Loni v říjnu bylo připomenuto stoleté výročí těchto celosvětově významných závodů spontánní poklidnou vzpomínkovou projížďkou. Akce měla úspěch, dorazilo přes 140 vozidel. Organizátoři pokračují i letos v nově založené tradici.

Zdroj: Severočeský klub motoristů v AČR

„Vloni jsme se na Šébru sešli poprvé od posledního ročníku v roce 1928. Rozhodli jsme se obnovit motoristický klub Nordböhmischer Kraftfahrerbund, organizovat jízdu pravidelně každý rok a udělat z Schöberbergrennen podobně významnou akci, jako jsou tradiční podniky Zbraslav – Jíloviště nebo Ecce Homo. Schöberbergrennen si to zaslouží!“ uvedl Pavel Bulejko, předseda Severočeského klubu motoristů v AČR, který vznikl letos v únoru ve Varnsdorfu. Činnost klubu se bude primárně orientovat na historická vozidla a akce pro motoveterány, především pak pořádání každoročního legendárního Šébru.

Letos se akce uskuteční v sobotu 14. května. Program se odehrává pouze v sobotu, ale je možno přijet už v pátek a ubytovat se buď zdarma na varnsdorfském koupališti ve stanu, a to až do neděle, nebo samozřejmě kdekoliv ve městě v hotelu. Pokud se chcete zúčastnit a zároveň si odvézt pamětní plaketu a triko, musíte se přihlásit nejpozději do neděle 1. května 2022, pak již nebude možné triko ani plaketu objednat. Přesný program akce se ještě ladí, stejně jako trasa projížďky, itinerář bude včas upřesněn a zveřejněn na webu https://sebr.cz/.

Více informací a přihlášky: https://sebr.cz/registrace-2022/

Sdílet