Seriál Online Rally pokračuje na Kopné

Druhým podnikem BIG SHOCK! MMČR v Online Rally sezony 2022 je již třetí ročník NRC Rallysprintu Kopná. Za jeho organizací stojí pořadatelé dlouholetého virtuálního seriálu Napa RBR Cup konaného ve hře Richard Burns Rally. Tento tým po loňském Kameňáku pro online Kopnou připravil i letos zbrusu novou rychlostní zkoušku, tentokrát jde o legendární RZ Barák.

Známý úsek z Vizovic do Loučky byl v minulosti spjatý hlavně s Barum rally a již zaniklou Rallye Valašská zima, svou stopu má ale také na rallysprintu Kopná. Jeho účastníci na Barák stoupali v roce 2010, kdy byla celá soutěž jednorázově umístěna právě do Vizovic. Virtuální podoba Baráku měří 5,5 km a stejně jako v reálu je typická členitým profilem a zároveň svižným charakterem. Rychlostní zkouška nasazená na online plugin RBR Czech si při virtuální Kopné odbude svou premiéru, kdy se pojede v klasickém směru z Vizovic do Loučky. Do budoucna bude pro hráče připravena také varianta v obráceném směru a chystá se i zkrácená zimní verze odpovídající slalomové zkoušce konané při amatérském závodě Stopa Valašské zimy. Autorem virtuálního Baráku je zkušený modelář Miro Kurek, který do hry RBR připravil již řadu jiných tratí z česko-slovenského prostředí.

III. NRC Online Rally Kopná se uskuteční od 23. do 28. dubna 2022. Její trať obsahuje celkem osm rychlostních zkoušek, mezi kterými se kromě Baráku nacházejí také další úseky typické pro Kopnou – zmíněná RZ Kameňák nebo více než čtrnáctikilometrové Zádveřice. Celková délka rally a jejích rychlostních zkoušek činí 78 km. Ke startu se přihlásilo celkem 178 jezdců, mezi nimiž nechybí žádný z favoritů letošní sezony. Po úvodním podniku, kterým byla Kowax Valašská Online Rally Valmez, je ve vedení celkové klasifikace Jakub Hoffmann (Citroën C3 R5) následovaný úřadujícím šampionem Štěpánem Paulátem (Ford Fiesta Rally2) a Tomášem Buriánkem (Škoda Fabia WRC).

Další informace k  šampionátu jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.

Sdílet