König před dalšími závody superbiků trénoval na flat tracku

Má před sebou druhý závodní víkend v mistrovství světa superbiků. A v rámci přípravy před Assenem ladil Oliver König svůj jezdecký styl na flat tracku. O minulém víkendu se český závodník zúčastnil domácího šampionátu, kde skončil na čtvrtém místě. „Je to o zatáčkách, kontrole zadního kola a plynu. Jezdím zde rovněž v mírném smyku, což se potřebuji více naučit také pro superbiky,“ pochvaloval si König, který v prvních závodech v Aragonu skončil pokaždé dvaadvacátý. V Nizozemsku se chce jezdec týmu Orelac Racing posunout výš. Závody superbiků přenáší Nova Sport, v sobotu od 14:00 a v neděli od 15:15.

V úvodním závodním kole pochopil König mnoho věcí. Předně to, že pro ještě lepší ovládání superbiku potřebuje posílit v rukách. „To bylo hlavním mínusem v Aragonu, začala mě bolet záda a ruce. Ke konci závodu mi docházely síly,“ přiznal nejmladší účastník královské třídy. A právě na to se ve čtrnáctidenní přestávce zaměřil. „Cítím se v mnohem lepší kondici, makal jsem doma v několikafázových trénincích. Posilnil jsem a zlepšila se také flexibilita mého těla,“ tvrdil König, který také ještě zotavuje ruku, kterou si zlomil začátkem roku při tréninku.

Nemám s ní ještě stoprocentní hybnost ve všech rotacích. Ale je to určitě o 30 procent lepší než v Aragonu. Zlomenina je zahojená, problém mi jen dělá loket, který byl osm týdnů fixovaný a nebyl plně zrehabilitován. Určitě se to ale lepší,“ doplnil motocyklový závodník z Prahy. Zátěžovým testem byl také domácí šampionát ve flat tracku, kterého se v sobotu v Divišově zúčastnil. Jedná se o obdobu ploché dráhy. „Já si vybral závody, kde se může použít brzda a je tam pravotočivá zatáčka. V rozjížďkách se mi celkem dařilo, skončil jsem dvakrát první. Jenže v závěrečné finálové jízdě se mi moc nepovedl start a ztratil jsem spoustu pozic. Všechny porazil Ervín Krajčovič.

Flat track si zamiloval například Valentino Rossi. A také podle Miloše Čiháka, zkušeného manažera, je výbornou přípravou na silniční motocyklové závody. „Jakékoliv svezení na motorce je dobré. Zde navíc Oliver trénuje jízdní styl, který má využití také v superbicích,“ tvrdil Čihák, který od Königa očekává v Nizozemsku další posun. „Musí dál sbírat zkušenosti a nekoukat na čas. V prvních závodech rozhodně splnil zadání. Je potřeba vědět, že měl před Aragonem tři testy ve dvou dnech a pokaždé zrychloval, jezdil stabilně, nespadl.“

Podobné plány má také König, který ještě v minulém roce jezdil v nejslabší třídy Supersport 300. „Pořád se na ty závody koukám, líbí se mi. Už bych tam být ale nechtěl, adrenalin a radost na superbiku je mnohem větší. V Nizozemsku chci vidět progres, menší ztrátu na prvního jezdce a bojovat o lepší pozice. Assen mi přijde plynulejší než trať než v Aragonu, mohlo by to být o dost lepší,“ dodal český jezdec. Závody v Nizozemsku bude opět vysílat Nova Sport, v pátek jsou na programu tréninky.

Sdílet