Road Safety Autoklubu ČR na For Bikes

Minulý víkend tým Road Safety Autoklubu České republiky připravil pro nejmenší účastníky výstavy For Bikes v pražských Letňanech program dopravní výchovy na svém dětském dopravním hřišti.

Expozice byla společná s partnerským Týmem silniční bezpečnosti – Markétinou dopravní výchovou. Děti si tak mohly teoretické znalosti přenést do praxe přímo na mobilní hřiště. Po úspěšném absolvování několika herních úkolů pak ti nejúspěšnější obdrželi svůj první „řidičský průkaz.“

„Zaměření výstavy přilákalo řadu cyklistů, hodně dětí si na našem dopravním hřišti vyzkoušelo svoje vlastní kolo. Akce byla skvělou příležitostí hravou formou učit nejmenší, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu. Sklidila příznivý ohlas u dětí i rodičů,“ uvedl Libor Budina, ředitel úseku Road Safety Autoklubu ČR.