Jan Černý se představí na chorvatské rally s novým spolujezdcem

Jan Černý se po Rally Monte Carlo vrací na rychlostní zkoušky s Fordem Fiestou Rally3 Jantar Teamu z dílen LMP Racing. Českého “soutěžáka” poprvé doplní navigátor Petr Jindra, kterého čeká v tak silném voze premiéra. Jedná se o testovací víkend v ostrém režimu pro naší českou posádku.

„Opravdu jsem se nemohl této rally dočkat, protože jsme měli po Monte Carlu dlouhou přestávku. Přesto jsme se připravovali poctivě, odjeli jsme pár testů, přičemž jsem nemohl zanedbat ani mentální a fyzickou přípravu,“ komentuje aktuální dění Černý.

Honza a Petr během týdne testovali nové věci na podvozku, protože při Rally Monte Carlo nepanovala s touto částí spokojenost.

„Po dlouhých letech mám po svém boku nového navigátora, na což si pravděpodobně budu muset chvíli zvykat. Proto jsme pojali Quattro River Rally jako přípravný a testovací víkend. Každopádně musím říct, že jsme si s Petrem sedli už od prvního kilometru a velmi se těším na to, jak nám závod společně půjde,” komentuje nadcházející víkend Černý.

Nové jméno na sedadle spolujezdce Fiesty – Petr Jindra, se také pochopitelně nemůže dočkat. Dětský hrdina ho nyní bude vozit osobně po okreskách celého světa.

„Nostalgické vzpomínání nad tím, jak jsem v minulosti fandil Honzovi u pásky, už mám za sebou. Teď je potřeba přepnout do závodního režimu a odvést práci, pro kterou jsem tady. Máme za sebou dva testovací dny a musím říct, že kombinace Honza + Fiesta Rally3 se mi hodně líbí! Je to velký zážitek a zároveň velká zodpovědnost, proto jsem rád, že ty dva testovací dny proběhly v závodním týdnu,“ sdílí své pocity Jindra.

„Ohledně chorvatského závodu – výhodou je, že v jejich mistráku už jsem startoval loni s Honzou Dvořákem, takže úplně do neznáma nejedu. Závodu už se nemůžu dočkat!“ dodává nový Honzův navigátor.

Sdílet