Filip Salač má za sebou první tréninky v Indonésii

Dnes odstartoval volnými tréninky program druhého závodu letošního seriálu MotoGP, který se odehraje na indonéském okruhu Mandalika. Nechybí zde ani kategorie Moto2 se stájí Gresini Racing, jejímž jezdcem je také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Ten nenavázal na rychlé tréninky v prvním závodě a s novou tratí se zatím seznamuje.

První trénink znamenal pro Filipa jízdu na mokrých pneumatikách. Na osychající trati se poté na rozdíl od soupeřů rozhodl ponechat mokré pneumatiky a vyvarovat se riskantní jízdě. Druhý trénink se bohužel Filipovi nepodařil. Pád hned v prvním kole znamenal poškozený motocykl a dlouhou opravu v depu. Po jejím dokončení český jezdec sice pokračoval tréninku, ale již nezbývalo mnoho času pro rychlé kolo, ani získání ztracené jistoty na trati. Klasifikován tak byl ve druhém tréninku až na třicátém místě. Nyní musí Filip hodit nepovedený den za hlavu a soustředit se na zítřejší kvalifikaci.

„Dnes to byl pro mě opravdu těžký den. Ráno jsem jel v klidu, trať byla ze začátku hodně mokrá a postupně to osychalo. Jel jsem na mokrých pneumatikách a většina závodníků dala na konec tréninku suché pneumatiky. To mi přišlo riskantní, trať se mi nezdála ještě tak suchá, abych dal suché pneumatiky a celkově mi to do prvního tréninku přišlo zbytečné takto riskovat. Skončil jsem tedy vzadu, protože jsem zajel čas pouze na mokrých pneumatikách. Druhý trénink byl suchý, ale udělal jsem chybu hned v prvním kole, kdy jsem na brzdách najel na čáru a upadl jsem. Jasná moje chyba, ale bohužel se stalo. Musel jsem jet do boxů, protože jsem měl úplně ohnuté řidítko. Mechanici strávili docela dost času výměnou, protože je tam hodně čudlíků a ty byly také poškozené. Byl jsem tedy dlouhou dobu v boxech a přišel jsem o ta nejdůležitější první kola. Nejhorší, co se jezdci může stát, je spadnout v prvním kole. Pak absolutně nevěří ani trati, ani motorce. Trochu jsem s tím bojoval ke konci, zrychlil jsem, ale ztráta na prvního je obrovská. Musím teď přemýšlet nad zítřkem, vymyslet, jak pojedu zítra a soustředit se. Snad se na zítra dobře vyspím, mrzí mě to a omlouvám se týmu za tuto chybu,“ okomentoval první den Filip Salač.

Páteční program je tedy pro jezdce kategorie Moto2 minulostí. Zítra dopoledne se rozhodne o přímých postupujících do Q2, ostatní jezdci budou muset zabojovat v Q1. Jaké místo na gridu český zástupce získá pro start do nedělní velké ceny, to se dozvíme v sobotu ráno středoevropského času.

Sdílet