BIG SHOCK! MMČR v Online Rally startuje do třetí sezony

Také v roce 2022 bude pokračovat šampionát BIG SHOCK! MMČR v Online Rally pořádaný Autoklubem České republiky. Seriál virtuálních automobilových soutěží ve hře Richard Burns Rally letos opět nabídne sedmičku podniků zastřešených pořadateli reálných rally konaných v České republice. Sezonu na přelomu března a dubna zahájí druhý ročník KOWAX Valašské Online Rally Valmez a jednotlivé souboje o body do virtuální série pak budou probíhat až do konce září.

Koncept virtuálních rally zařazených do BIG SHOCK! MMČR v Online Rally zůstává v podobě známé z předešlých dvou ročníků. Půjde o soutěže s délkou okolo 80 kilometrů na převážně asfaltovém povrchu a jejich tratě budou kopírovat charakter jejich skutečných předloh.

Samotný šampionát pak přichází se dvěma výraznými novinkami. Tou první je vypsání třídy WRC, ve které mohou jezdci startovat se staršími dvoulitrovými speciály WRC vyrobenými do roku 2012. Druhou inovací je pak přidání powerstage, kdy se na závěrečné rychlostní zkoušce každé rally budou rozdávat bonusové body jak v celkové klasifikaci, tak v hodnocení jednotlivých tříd. Ty kromě zmíněných vozů WRC zůstávají beze změn, tedy RC2 až RC5, a pokračovat budou také oblíbené přidružené poháry – oficiální Peugeot Online Rally Cup pro vozy Peugeot 208 Rally4 a R2, Production Cup pro čtyřkolky skupiny N a Dámský pohár. Šampionátu se mohou zúčastnit držitelé jezdecké licence pro esport vydané Autoklubem České republiky.

Celkem šest podniků letošního kalendáře vychází z toho loňského, jezdci se tedy mohou těšit na Kopnou, Hustopeče, Český Krumlov, do Plzně, na zlínskou barumku a do Šternberka. Úvodním podnikem letošního kalendáře ale bude virtuální verze Valašské rally, jejíž první ročník se odehrál na jaře 2020. Tehdy zrovna naplno propukla koronavirová epidemie a virtuální valaška na poslední chvíli symbolicky za účasti mnoha reálných jezdců rally zastoupila odvolaný reálný závod. Byla tehdy jedním z akcelerátorů vzniku seriálu MMČR v Online Rally a letos – v rámci oslav jubilejních čtyřicátin skutečné valašky – se pojede jako jeho plnohodnotná součást. Na závodníky je při virtuální valašce připraveno přes 77 ostrých kilometrů, které kombinují jak technické úseky umístěné do kopcovité valašské krajiny, tak například známý testovací polygon v Kopřivnici. II. KOWAX Valašská Online Rally Valmez odstartuje v úterý 29. března a skončí v neděli 3. dubna 2022.

Další informace k  šampionátu jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.

Sdílet