Michek v TOP 10 čtvrté etapy Mistrovství světa v dálkové rallye

Velké technické problémy vyřadili Martina Michka ze hry o světové body z Mistrovství světa dálkové rallye v Abu Dhabi. Český závodník měl na konci druhé etapy fatální poruchu, která zastavila jeho KTM uprostřed pouště. Nyní pokračuje mimo pořadí a prohání tovární týmy. V dnešní čtvrté etapě obsadil 7. místo jen pět minut za prvním L.Benavidesem z Argentiny.

Poté, co na jeho stroji proběhla kompletní výměna motoru a chladičů, bylo jasné, že naděje na celkové umístění jsou pryč. Desítek hodin penalizací a absence ve třetí etapě znamenají, že český závodník bude moct dokončit poslední dvě etapy mimo oficiální pořadí. “Určitě jsem rád, že se nám podařilo motorku dát dohromady. Mohl jsem jet dnešní etapu a pojedu i zítřejší poslední. Dohromady půjde o 450 závodních kilometrů v extrémních podmínkách a v největší možné konkurenci,” neskrýval závodník Orion – Moto Racing Group radost, protože i dle jeho slov takto kvalitně obsazených závodů je do roka velice málo.

Čtvrtá etapa obsahovala 243 ostrých a 150 přejezdových kilometrů. Michek se od samého začátku držel mezi nejlepšími s minimální ztrátou na čelo závodu. Navigační problémy zaznamenal Walkner a K.Benavides pro změnu problémy technického rázu. V druhé polovině etapy se český závodník dostal před továrního závodníka Hero a společně dojeli až do cíle. Michek byl jako jediný privátní závodník v top10 a tak mohl být spokojený. “Chtěl bych poděkovat týmu za to, že jsme dali motorku dohromady a můžeme tu najíždět cenné kilometry. Díky tomu, že jedeme mimo závod můžeme alespoň zkoušet nové věci, jako třeba jiné pneumatiky. Dnes se mi jelo dobře, na začátku to bylo dost náročné, nahoru dolu. Poslední kilometry zase pro změnu rychlé vypalovačky,” popsal Michek.

Zítra bude Abu Dhabi Desert Challenge zakončena posledními 209 ostrými kilometry a jediný český tým za sebou bude mít opravdový křest ohněm. “Včera jsme vůbec nevěděli, jestli budeme pokračovat. Motor, který se ve druhé etapě pokazil je téměř na odpis, takže nás mohl zachránit jen nový. Udělali jsme maximum, abychom mohli dojet poslední dvě etapy, protože být součástí takového závodu je nejen ekonomicky náročné, ale také důležité z hlediska zkušeností. Takže jsme celý den pracovali a vyplatilo se. Martin dnes zajel skvělou etapu a zítra můžeme najíždět další důležité kilometry,” uzavřel manager týmu, Ervín Krajčovič.

Sdílet