Řady OLYMP CSMV rozšiřují Salač, König a Vostatek

Od 1. března 2022 se členy Oddělení moto OLYMP Centra sportu ministerstva vnitra stali motocykloví závodníci Filip Salač, Oliver König a Ondřej Vostatek. Přidávají se k současným devíti závodníkům ploché dráhy. Oddělení moto sídlí na plochodrážním stadionu Na Markétě, kde mají sportovci potřebné zázemí pro přípravu. Využívat mohou také špičkové vybavení tělesné, regenerační a fyzioterapeutické základny v areálu v pražské Stromovce, kde OLYMP CSMV sídlí. 

„Věnujeme velkou pozornost výchově mladých talentovaných sportovců a jsem rád, že Filip Salač, Oliver König a Ondřej Vostatek rozšiřují naše řady. Kvalitní zázemí na světové úrovni a odborné vedení určitě může pomoci v jejich rozvoji a přispět k dobrým výsledkům. Všem třem jezdcům přeji do letošní sezóny mnoho úspěchů a věřím, že nás budou dobře reprezentovat,“ uvedl Pavel Kubeš, ředitel OLYMP Centra sportu ministerstva vnitra.

Všichni tři noví členové OLYMP CSMV procházejí v letošním roce velkým progresem, když přestoupili do vyšších kategorií závodů světových šampionátů, ve kterých budou reprezentovat Českou republiku.

S ředitelem OLYMP CSMV Pavlem Kubešem Filip Salač…

… Oliver König …

a Ondřej Vostatek.

Dvacetiletý Filip Salač přestoupil do kategorie Moto2 mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP. Devatenáctiletého Olivera Königa letos uvidíme ve světovém šampionátu superbiků. Sedmnáctiletý Ondřej Vostatek bude v rámci mistrovství světa superbiků hájit české barvy v druhé nejvyšší kategorii Supersport. „Jsme vděční za příležitost být součástí prestižního elitního centra a děkujeme za důvěru. Podpora OLYMP Centra sportu ministerstva vnitra a Autoklubu České republiky nás zavazuje a budeme je hrdě reprezentovat,“ shodli se závodníci.

„Velmi vítám, že se Oddělení moto OLYMP Centra sportu ministerstva vnitra rozrůstá o talentované jezdce. Oddělení moto OLYMP se podílí na spolupořádání jednoho ze závodů seriálu mistrovství světa na ploché dráze Czech Republic FIM Speedway Grand Prix, který patří mezi nejvýznamnější podniky motoristického sportu u nás. Autoklub ČR se z pozice národní federace motocyklového sportu na pořádání závodů Na Markétě také významně podílí a jsem moc rád, že se naše spolupráce prohlubuje,“ uvedl Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Sdílet