Michek po prvním dni Abu Dhabi Desert Challenge šestnáctý

Seriál Mistrovství světa v dálkové rallye pod názvem W2RC pokračuje po Dakaru závodem pod názvem Abu Dhabi Desert Challenge. Jediný českým zastoupením v kategorii motocyklů je tým Orion – Moto Racing Group s Martinem Michkem. Český tým bude absolvovat celý seriál, který dohromady čítá pět závodů.

Michkovi byla po krátkém prologu přisouzena druhá startovní pozice na startu první etapy. Jednoduše to ve slangu rallye znamená, že čistil dráhu závodníkům za ním a o to složitější měl navigaci. “Po nějakých sedmdesáti kilometrech jsem se sjel Poláka, který startoval 3 minuty přede mnou. Takže jsem další 100 kilometrů jel první.” popsal Michek, který poprvé ve své kariéře rallye jezdce poznal nepopsanou poušť před předním kolem. To ho bohužel stálo několik minut a špička startující za ním se před něj v průběžných výsledcích pomalu ale jistě dostávala.

Etapa dlouhá 262 kilometrů byla pouze v písčitých dunách a teplotách kolem 35 stupňů. “Profil etapy byl velmi náročný. Řekl bych, že mnohem víc než jakákoli etapa, kterou jsem jel na Dakaru. Do toho vedra, která budou po celou dobu závodu. Možná ještě větší. Přestože nás čeká 5 závodních dní, bude to velice náročná rallye,” doplnil Michek. Závodníky během Abu Dhabi Desert Challenge bude čekat necelých 2000 kilometrů v poušti, kde se původně měla nedaleko jet i slavná Dakar rallye. “Jsme rádi, že tu díky našim partnerům můžeme být, protože půjde o velice hodnotnou část přípravy. Těšili jsme se, že tudy původně povede Dakar, ale to organizátoři nakonec změnili. Podmínky tu jsou opravdu náročné, všude jen samé duny. Od malé, velké, zlomené a nebezpečné. Do toho vše zkresluje světlo. Dnes třeba už na pátém kilometru vypadl velezkušený Al-Attiyah,” popsal dění v Abu Dhabi manager Orion – Moto Racing Group, Ervín Krajčovič.

Martin Michek zakončil první den na 16. místě se ztrátou necelých 27 minut na prvního Sunderlanda. Zítra závodníky čeká první část maratónské etapy o délce 316 měřených kilometrů.

Sdílet