Únorové ZASEDÁNÍ KOMISE RALLY Autoklubu ČR

Komise rally Autoklubu ČR se sešla dne 1. 2. 2021 v Praze, kdy řešila v rámci Národních sportovních řádů a Standardních propozic rally poslední změny, doplnění před tiskem jako například zařazení vozů do tříd, zařazení vozů do Poháru mládeže, nebo započítání 5 podniků z 8 v rámci MČR v rally. Bezpečnostní manuál pro rally 2022 je nachystaný na finální čtení.

Jednotlivé národní federace v loňském roce provedly národní kola a vybrané zástupce poslaly do evropského finále FIA Rally Star, které se konalo poslední lednový víkend na německém okruhu Estering v Buxtehude. V Evropě svá kola uspořádalo 18 ASN v rámci celkem 42 akcí. Do Německa se sjeli adepti na členství v projektu FIA Rally Star z obou částí výběru – tedy digitální sekce, tak i té zpoza skutečného volantu, aby své síly poměřili za volantem vozů Cross Car. Česká republika měla pětici Filip Kohn, Lukáš Matěja, Tomáš Štuksa, Filip Červenka a Jakub Lavický. Nejúspěšnější byl Filip Kohn, který se dostal až do finálové TOP 10 v neděli. Komise rally všem účastníkům děkuje za jejich reprezentaci ČR a Autoklubu České republiky.

Komise rally dále odsouhlasila program školení jezdců, pořadatelů a činovníků. Jezdecká školení budou v kompetenci vedoucích středisek. Vyhlášení rally za sezónu 2020 a 2021 proběhne v pátek 1. dubna 2022 od 18:00 v budově Autoklubu České republiky. Současně budou vyhlášeni i historické automobily a disciplína automobilový slalom.

Na základě došlých žádostí komise odsouhlasila základní reprezentaci pro rok 2022. Žádost byla schválena čtyřem žadatelům, a to konkrétně Eriku Caisovi, Janu Černému, Davidovi Štefanovi a Danielovi Poláškovi. Další dva žadatelé byli vyzvání k doplnění programu a o jeho zařazení ještě komise bude rozhodovat. Ostatním žadatelům nebyla žádost schválena a byli následně vyrozuměni o rozhodnutí komise.

Schválené termíny školení a dalších akcí

5. 3. 2022 Školení jezdců (Praha)

6. 3. 2022 Školení jezdců (Janovice)

12. 3. 2022 Školení jezdců (Zlín)