Filip Salač je po testech v Jerezu spokojený

Druhý únorový týden pro byl českého reprezentanta ve světovém šampionátu silničních motocyklů a člena ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR Filipa Salače ve znamení testů nového motocyklu pro letošní sezónu. Tím bude speciál týmu Gresini Racing v kategorii Moto2. Dvoudenní test ve španělském Jerezu dopadl dobře a tým i jezdec odjížděli spokojení.

 Přestože se nejednalo o oficiální testování, na trati se sešlo okolo dvaceti jezdců kategorie Moto2. Nový tým Salače rozhodně nešetřil, ten po oba dny absolvoval na motocyklu okolo sedmdesáti kol a po skončení testů přiznal, že to na svém těle pořádně cítí. Potěšující zprávou pro fanoušky je dobrá rychlost českého jezdce na rovinkách, kde v nižší kategorii Moto3 na soupeře často ztrácel. Nejlepší dosažený čas sice Filipa nepotěšil, důvodem je ale hlavně jeho pád v poslední zatáčce rychlého kola na měkké pneumatice. Dobrý progres mezi prvním a druhým dnem dosvědčuje, že Salač s novou technikou nabírá každým kolem další zkušenosti a rychle tak dohání pomyslnou ztrátu na zkušenější soupeře, kteří se v Moto2 pohybují delší dobu.

„První dva dny testů letošního roku jsou za mnou a jsem docela spokojený. Když srovnám oba dva dny, pociťoval jsem velký progres. Druhý den se mi podařilo zrychlit o 0,7 sekundy, přestože jsme měli jedinou měkkou pneumatiku na zajetí rychlého kola. Když jsme ji nasadili, tak jsem bohužel měl pád v poslední zatáčce dobře rozjetého kola. To se nepodařilo, ale atmosféra v týmu je super, jsou spokojení. Také Race Pace byl dobrý, ztráta na prvního není taková, ale určitě musíme ještě hodně makat a máme hodně co zlepšovat,“ zhodnotil první testy sezóny Salač.

Filipa a tým Gresini Racing teď v rychlém sledu čekají další testovací dny. Příští týden se budou připravovat opět na okruhu v Jerezu, poté je 19. února čekají oficiální testy kategorie Moto2 v portugalském Portimão, které již naznačí, jak jsou jezdci připravení na první závod sezóny. Ten se odehraje 6. března v Kataru. Veškeré novinky o Filipovi najdete na facebooku Czech motorsport!

Sdílet