ZÁVODY DO VRCHU – FLASH INFO 01/2022

Přípravy na nadcházející sezónu MČR v závodech do vrchu jsou v plném proudu. Komise ZAV společně s vedením AČR upravila sportovní řády, technické a bezpečnostní předpisy, připravuje školení jezdců a činovníků a také jednání o reprezentační podpoře.

• ŘÁDY A PŘEDPISY

Máme za sebou několikáté čtení sportovních a technických řádů. Závody do vrchu jsou připravené a čeká se na definitivní schválení ostatních příloh. Zatím nejsou zařazené pod jednotlivými disciplínami, ale můžete je najít na webu AČR v novinkách.

Byla zveřejněna část NSŘ AS 2022 | Autoklub České republiky

• ŠKOLENÍ JEZDCŮ A POŘADATELŮ

Letošní školení proběhne ve dvou termínech:

1. března 2022 – PRAHA – Autoklub ČR
  2. března 2022 – ZLÍN

Termíny školení a testování 2022 | Autoklub České republiky

• VYHLÁŠENÍ MČR 2020 a 2021

Vyhlášení obou ročníků MČR v ZAV je zatím plánováno na sobotu 5. března 2022, tedy ve stejném termínu jako připravované školení.

• REPREZENTACE PRO ROK 2022

Komise ZAV obdržela 13 žádostí na reprezentaci pro rok 2022. V nejbližším možném termínu se sejdeme k posouzení a schvalování reprezentační podpory. Čekáme také na zveřejnění objemu financí na reprezentaci.

• LEGEND RACE CARS

Komise ZAV rozhodla o možnosti vypsání demonstračních jízd LEGEND RACE CARS (LRC) pro originální historická vozidla závodů do vrchu, závodů na okruzích a rally. Jedná se o demonstrační jízdy bez měření časů. LRC se mohou účastnit i cestovní a sportovní vozy vyrobené nebo homologované do 31. 12. 2005.