Nominace v anketě Zlatý volant budou známy po novém roce

 I přes nepříznivou epidemiologickou situaci běží přípravy na 45. ročník tradiční ankety Zlatý volant na plné obrátky. Těžko předvídatelný vývoj epidemie coronaviru a souvisejících opatření nicméně ovlivňují i plánování celé akce. Z toho důvodu se organizátor rozhodl, že oznámení nominovaných jezdců se uskuteční v průběhu ledna 2022.  

Tradiční motoristická anketa Zlatý volant, v rámci které jsou každoročně oceněni nejlepší čeští závodníci a motoristické počiny se uskuteční již po pětačtyřicáté. Vedle cen pro nejlepší české jezdce dostávají ocenění za celoživotní přínos motorsportu i zahraniční hvězdy. V minulosti si tak pro ocenění do Prahy přijeli jezdci jako Robert Kubica, Mick Doohan, David Coulthard, Michael Schumacher a řada dalších.

Oznámení nominací v 45. ročníku ankety Zlatý volant se uskuteční v průběhu ledna 2022, kdy proběhne i oficiální tisková konference, na které pořadatelé odtajní také jména hlavních zahraničních hvězd. Samotné předávání cen pak proběhne během plánovaného slavnostního galavečera na konci února.

O nominacích do ankety rozhoduje odborná porota složená z předních českých novinářů a nezávislých odborníků z oblasti motorsportu. O vítězích pak hlasují nejen porotci, ale i široká veřejnost, která bude moci hlasovat na oficiálních stránkách ankety.

Součástí Zlatého volantu je i anketa Zlatá řídítka o nejlepšího motocyklového závodníka a Zlaté oko, která odměňuje nejlepší motoristický snímek dané sezony. Pořadatelé nezapomínají ani na ženy, nejlepší závodnice přebírá Cenu Elišky Junkové.

 

 

 

 

 

Sdílet