Jan Šťovíček zvolen do Světové rady motorsportu FIA

V Paříži proběhlo v pátek 17. prosince 2021 Valné shromáždění Mezinárodní automobilové federace FIA s volbami orgánů FIA na příští čtyři roky. Prezidentem FIA byl zvolen Mohammed Ben Sulayem. Významného diplomatického úspěchu se podařilo dosáhnout Autoklubu České republiky, jehož prezident Jan Šťovíček byl zvolen do Světové rady motorsportu (World Motor Sport Council – WMSC). Úspěch o to významnější, že poprvé v historii je český zástupce jak v Představenstvu Mezinárodní motocyklové federace FIM, tak i v nejvyšším orgánu automobilové federace.

WMSC má odpovědnost za všechny aspekty mezinárodního motoristického sportu FIA. Rada se schází nejméně čtyřikrát ročně, aby rozhodla o pravidlech, předpisech, bezpečnosti a rozvoji motoristického sportu na všech úrovních od motokár až po Formuli 1. Česká republika v ní má svého zástupce po čtyřleté přestávce. Prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček je v historii teprve druhou osobností, která zasedá jak ve vedení světové motocyklové, tak i automobilové federace. „Obrovský diplomatický úspěch pro Českou republiku, já už po zkušenostech z Představenstva FIM vím, jak je naše zastoupení důležité. Mám radost, že se prezidentem FIA stal Mohammed Ben Sulayem, jehož kandidaturu jsme od začátku podporovali,“ uvedl Jan Šťovíček. Současný prezident FIA byl v České republice na návštěvě v srpnu, mimo jiné zavítal na Barum Czech Rally Zlín (na snímku) a prohlédl si Autodrom Most.

Ve volbách na Valném shromáždění FIA se také rozhodlo, že Česká republika má po dvou letech zastoupení v mezinárodním soudu FIA, soudcem byl zvolen Martin Maisner, kandidát Autoklubu České republiky.

Sdílet