Unikátní dokument o roadracingu s Kamilem Holánem

/Praha, 1. 12. 2021/ Právě v této době se dokončuje první český profesionální dokument z prostředí nejnebezpečnějšího z motoristických sportů. Film PLNÁ 6 sleduje posledních šest let závodní kariéry jednoho z našich nejlepších motocyklových závodníků Kamila Holána, který se umisťuje na předních příčkách těch nejtěžších závodů na světě. Připojte se k podporovatelům filmu na platformě Donio a pomozte dokončit unikátní dokument o motocyklové vášni.

Kvalitních filmových dokumentů o motoristickém sportu je jako šafránu. Název nového časosběrného dokumentu, z dílny produkce Sounderground, je PLNÁ 6. V motorkářském slangu označuje moment, kdy jezdec dosáhne na svůj osobní výkonnostní limit ale také na limit motocyklu. Krátký a úderný název v sobě nese samou podstatu života závodníků jedné stopy, kteří žijí v jedné chvíli na samém vrcholu lidských sil a euforických stavů, zatímco o chvíli později mohou zemřít.

Roadracing jistě patří mezi ty nejnebezpečnější ze všech motoristických sportů vůbec. Silnice, na kterých se závodí jsou sice uzavřené, ale to je asi tak vše. Jezdci se ale často řítí až třistadvacetikilometrovou rychlostí za hodinu po úzkých silnicích lemovaných stromy, sloupy elektrického vedení, domy nebo kamennými zdmi.  Při závodech na vrchol hory Peaks Peak zas hrozí, že jezdec vyletí ze silnice, která vede až do výšky převyšující 4 kilometry nad mořem. Ale i při každoročních závodech v podkrkonoškých Hořicích se tají dech všem přítomným.

Kam až je ochoten člověk zajít v honbě za adrenalinovou euforií? Co jsou lidé ochotni obětovat své vášni? Běžní smrtelníci obětují svým zálibám čas, peníze, energii. Kdo jsou však závodníci, kteří dávají při těchto závodech všanc svůj život?​ Jedním z těch nejlepších na světě je Kamil Holán.

„Když jsme před šesti lety začínali s natáčením, tak jsme vůbec netušili, na jak dlouhou cestu se vydáváme. Ale zase jsme se na ní dostali na legendární okruh Tourist Trophy na ostrově Man nebo na nejextrémnější závod Pikes Peak v Americe. V našem příběhu uvidíte spoustu motorek, spoustu mých úspěchů, ale také pádů, které bohužel k závodům patří,“ říká Kamil o časosběrném natáčení filmu s režisérem Adamem Sejkem a dodává: „Blížíme se k cíli, ale dochází nám benzín a tak prosíme celý motocyklový svět a nejen ten, aby nám pomohl tu pomyslnou cílovou čáru přejet a náš film dokončit. Budeme velmi vděčni za vaši pomoc.“

Film Plná 6 přibližuje počátky Kamilovy vášně k motocyklům a jeho cestu k závodění až k úspěchům na legendárních okruzích. Odhaluje, co všechno musel a stále musí pro svůj sen obětovat, jak se na závody připravuje, jak se vyrovnává s odpovědností vůči své rodině a jak se na jeho nebezpečný životní styl dívají jeho tři dcery. Buďte u toho a pomozte tvůrcům dokončit tento unikátní dokument. Máte na výběr z mnoha atraktivních odměn, jako je třeba trénink jízdy na motocyklu 1000 zatáček s Kamilem Holánem a mnoho dalších. Udělejte radost sobě nebo svým bližním, vyberte si odměnu třeba jako dárek pod stromeček.

www.donio.cz/plna-sest-dokument-o-motocyklove-vasni-pro-roadracing

Více informací získáte na platformě Donio nebo na webové stránce filmu, kde je ke zhlédnutí i trailer. Také  na FBK stránce filmu a instagramu, kde můžete sledovat, jak pokračují práce na filmu a zajímavé informace ze zákulisí natáčení.

Donio: www.donio.cz/plna-sest-dokument-o-motocyklove-vasni-pro-roadracing

Trailer: www.plna6.com/t-r-a-i-l-e-r

Facebook: www.facebook.com/plna6film

Instagram: www.instagram.com/plna6film

 

 

Kontakty

Jakub Svěrák

mobil: +420 603 165 360

email: jakub.sverak@fixerserviceprague.com

www.plna6.com

Sdílet