Licence pro rok 2022 jsou spuštěny

Letošní sezóna je nenávratně za námi a v budově Autoklubu České republiky se již pilně pracuje na té příští. Od úterý 7. prosince je možné získat licenci na jednotlivé disciplíny pro rok 2022, což je důležitá informace především pro jezdce, kteří mají zájem absolvovat některý z podniků na začátku nového roku.

Zatímco zájemce o licenci pro motocyklový sport v letošním roce nečekají výrazné změny, novinek se dočkali především jezdci v automobilovém sportu. Pro sezónu 2022 změnila Mezinárodní automobilová federace (FIA) strukturu licencí a v souvislosti s tím došlo k úpravě struktury národních licencí. Informační systém při výběru správné licence nového typu zájemce nasměruje.

Nově se zavádí oddělené licence pro disciplíny s hromadným startem (okruhy, autokros, rallycross, drifting a karting) a disciplíny bez hromadného startu (rally, závody do vrchu, slalom, cross country, minikáry a sprint). Pokud tedy bude žadatel chtít závodit v rally a zároveň na okruzích, bude mít nově na licenci pro automobilový sport uvedeny dvě úrovně – jednu pro disciplíny s hromadným startem a jednu pro variantu bez něj. Vzhledem k tomu, že se jedná o velkou změnu v Informačním systému, je zatím možné požádat pouze o jednu variantu. Nejpozději na začátku února bude možné změnou licence (rozšířením) požádat o druhou z nich.

Nadále se také u vybraných licencí požaduje splnění e-learningového testu, který se v loňském roce osvědčil. Ten v loňském roce museli splnit nejen jezdci např. disciplíny rally, ale také činovníci a pro rok 2022 se stal podmínkou pro získání i některých dalších licencí.

Pokud někdo žádá o licenci poprvé, nebo si postup z loňského roku nepamatuje, nemusí mít žádné obavy. Vše hravě zvládne s těmito podrobnými návody.

Návod na získání licence pro automobilový sport: Žádost o licenci – auto

Návod na získání na licence pro motocyklový sport: Žádost o licenci – moto

Dokumenty potřebné k licencím najdete po přihlášení do is.autoklub.cz v menu v levém sloupci v sekci „Dokumenty“. Zde si již žadatel vybere potřebné dokumenty podle své disciplíny jako např. formuláře k lékařské prohlídce, nebo souhlas rodičů pro žadatele o licenci do 18 let.

Sdílet