Tomáš Štuksa zvítězil v českém kole FIA Rally Star

V neděli 28. listopadu 2021 se uskutečnila ve Vysokém Mýtě česká národní část Real Challenge projektu FIA Rally Star. Zúčastnilo se jí 24 jezdců ve věku 18 – 26 let, kteří měřili své schopnosti na motokárách, slalomu a osobních pohovorech. Vítězem se stal osmnáctiletý Tomáš Štuksa z Prahy, toho na stupních vítězů doplnili Filip Kohn a Jakub Lavický. Všichni se mohou těšit na účast v kontinentálním finále, které proběhne na konci ledna v Německu.

Hned při příjezdu do Vysokého Mýta zaskočil účastníky i organizátory sníh. Vydatné sněžení komplikovalo především jízdu na motokárách. Účastníci soutěže ale předvedli houževnaté výkony, a s jednotlivými disciplínami si poradili i přes nepřízeň počasí. Nejlépe se dařilo Tomáši Štuksovi, který kromě jezdeckých disciplín velmi dobře zvládl i osobní pohovor v angličtině a jednoznačně zvítězil. Na zbývající dvě pódiová umístění bylo několik vyrovnaných kandidátů, kteří na závěr absolvovali slalom s porotcem Janem Černým na sedadle spolujezdce. Druhé místo si vyjel též osmnáctiletý Filip Kohn, kterého jsme v letošním roce mohli vidět za volantem vozu Opel Adam Cup. Pohár za třetí místo si odvezl Jakub Lavický.

Tři postupující z české Real Challenge doplnili Filipa Šindeláře, který ovládl v klubovém domě Autoklubu České republiky část Digital Challenge na simulátorech hry WRC9. Držet palce českým mladíkům můžete již za dva měsíce, kdy se utkají v německém Esteringu s ostatními postupujícími z jiných evropských států.

Sdílet