Petr Polák vybojoval v Mantově šest bodů

Na startu předposledního závodu Mistrovství světa motokrosu třídy MX2 nechyběl ani český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Petr Polák. Závod se uskutečnil v neděli 7. listopadu za bouřlivého doprovodu italský fanoušků při GP v Mantově. Jedná se o stejnou trať, kde se náš výběr zúčastnil legendárního závodu Motokrosu národů.

Polák už v kvalifikaci ukázal, že bude místní trať vyhovovat jeho jezdeckému stylu. Zajel šestnáctý nejrychlejší čas, což znamenalo dobrou pozici pro výběr místa na startu. V první jízdě ho však zradila technika a klasifikován byl na posledním místě. Ve druhé jízdě stvrdil svou výkonnost a dojel patnáctý. Za patnácté místo získal šest bodů a v celkovém hodnocení figuruje na 18. pozici.

Společně s ním byl na startu také Petr Rathouský, pro kterého to byl premiérový start na mistrovství světa. V barvách českého týmu JD Gunnex KTM sbíral nové zkušenosti a odváží si celkové 23. místo.

Poslední závod čeká účastníky mistrovství světa už ve středu 10. listopadu, znovu v italské Mantově!