Virtuální šampionát vyvrcholí na Rentor Partr Online Rally Vsetín

Druhá sezona oficiálního mistrovství ve virtuálních rally míří do svého finále. Závěrečnou tečku za BIG SHOCK! MMČR v Online Rally ročníku 2021 napíše nově zařazená Rentor Partr Online Rally Vsetín, za jejíž organizací stojí identický pořadatelský tým jako u právě uplynulé vsetínské sprintrally.

Závěrečný podnik sedmidílného seriálu nabídne celkem osm rychlostních zkoušek, jejichž souhrnná délka činí 74,6 kilometrů. Nebude mezi nimi chybět například autentický semetínský test, který se nachází v těsné blízkosti hostitelského města Vsetína.

Seznam přihlášených posádek obsahuje jména celkem 166 jezdců, kteří si to na asfaltových tratích rozdají o poslední letošní body do seriálu. A bude co sledovat. Na předchozích soutěžích své letošní vítězství sice již potvrdili Jan Morávek ve třídě R-GT, Adam Weglowski v kategorii RC3 a Lukáš Večeřa v Production Cupu, ve většině ostatních klasifikací je ale stále o co bojovat.

Například ve zmíněné třídě RC3 dělí hned čtyři adepty na celkové druhé místo jen dvanáct bodů. V oblíbené kategorii RC4 a připojeném Peugeot Online Rally Cupu je mezi dvěma adepty na prvenství Jakubem Brodzickým z Polska a Pavlem Steinerem je jen osmibodová mezera a soupeře bojující o poslední pódiové místo Maja Sucháče ze Slovenska a domácího Davida Hrbáčka dělí pouze tříbodový rozestup. Nejvíc pozornosti se ale bude upírat na samotné čelo, kde obhájce loňského celkového titulu Dennise Zeťáka dělí osm bodů od aktuálního lídra seriálu Štěpána Pauláta. Oba jezdci doposud podávali nesmírně vyrovnané výkony, slovenský pilot ale zkraje sezony dvakrát ztratil cenné body a toto manko se mu zatím ani třemi výhrami v řadě nepodařilo stáhnout. Vsetínská rally tedy bude dramatická až do samotného závěru.

Rentor Partr Online Rally Vsetín startuje v úterý 2. listopadu a jezdci mohou své výkony připisovat do výsledkových tabulek až do neděle 7. listopadu. Právě tehdy se uzavře klasifikace nejen samotné rally, ale také celého letošního seriálu.

Další informace k BIG SHOCK! MMČR v Online Rally i jednotlivým závodům jsou k dispozici na webu www.onlinerally.cz a na připojených sociálních sítích Online Rally CZ na facebooku a instagramu.

Sdílet