Martin Michek zvítězil v Portugalsku

Předposledního závodu FIM Bajas World Cup 2021 se zúčastnil také český reprezentant a člen Orion – Moto Racing Group Martin Michek. Výsledek víkendového klání ho vyšvihl na průběžné druhé místo celkového hodnocení a už za dva týdny bude bojovat o prvenství v letošním Světovém poháru.

Portugalské Torres Vedras bylo dějištěm předposledního letošního závodu. V dubnu do kalendáře přidaný podnik pod vedením Federaçao de Motociclismo de Portugal a místních organizátorů Martinu Michkovi vyšel. Do těžké The Baja do Oeste se mu podařilo zvolit velmi svižné tempo, které držel, přestože jednou na úzkých a technických cestách upadl.

V neděli jsem vyhrál závod světového poháru v Portugalsku, takže jsem se znovu postavil na první místo, což je úplně úžasné. Výsledek mě v celkovém hodnocení posune na druhé místo, tři body za prvního, takže si myslím, že poslední závod bude opravdu výživný a tvrdý. Nicméně v neděli to byla těžká a kamenitá etapa na úzkých technických cestách. Opravdu jsme v tom valili naplno. Potkal mě tam jeden pád, kde jsem si vytrhl kapsu u bundy. Ale jsme tady, vyhráli jsme,“ vzkázal Michek ze slunného Portugalska.

Závěrečný závod FIM Bajas World Cup 2021 se bude konat již 28. – 30. října na portugalském Portalegre. Zajímavostí tohoto seriálu je skutečnosti, že ačkoliv čítá několik závodů po celém světě, jezdcům se započítávají jen dva nejlepší výsledky. Při finálovém podniku Baja Portalegre se navíc pojede o dvojnásobný počet bodů, a tak tento závod určí vítěze letošního Světového poháru.

Sdílet