Setkání mistrů v Humpolci uzavře sezonu

Autokrosovou sezonu již tradičně uzavře BERNARD CUP – Setkání mistrů MEMORIÁL PAVLA URBANA v Humpolci. To se uskuteční v sobotu 16. října a pořadatelé věří v početnou účast jezdců i diváků. Samotnými finálovými jízdami však program končit nebude – v plánu je přímo v areálu závodiště pořádná rozlučka se sezonou včetně grilování prasete a krůty a ohňostroje.

Humpolecká SLAVIA POJIŠŤOVNA ARENA ožije autokrosem už v pátek. „V 16:45 bude otevřen sekretariát a v pět hodin zahájeny administrativní a technické přejímky. Hlavní dění samozřejmě přijde v sobotu. Od 8:30 je plánován měřený trénink všech divizí. První série rozjížděk začne v jedenáct, po obědě absolvují závodníci od 13:30 druhé rundy. Program vyvrcholí v 15:30 finálovými jízdami,“ poskytuje základní časové informace předseda AMK Zálesí Humpolec Josef Špaček. Ani s koncem finálových jízd však program neskončí. „Tradiční večírek ve Spolkovém domě není tentokrát možný vzhledem k jeho dočasnému uzavření z důvodu změny majitele. Večerní akce se proto odehraje přímo v areálu závodiště. Jezdci a doprovody rozhodně o nic nepřijdou. V prostoru technické přejímky chystáme diskotéku, otevřen bude srub a v místě bývalé technické přejímky bar. Zhruba od šesté hodiny začne grilování prasete a krůty na rožni. Ty budou jezdcům a doprovodům k dispozici zdarma jako dárek od Libora Pospíšila a Pavla Musila. Po setmění je plánován ohňostroj, věnovaný týmem Domis Racing. Tímto všem děkujeme a těšíme se na příjemnou atmosféru a zábavu.“

Jednou z největších hvězd současného českého i evropského autokrosu je Petr Nikodém. „Na Setkání mistrů se těším jako každý rok. Během těch pár jízd chceme poděkovat fanouškům za celoroční podporu a ještě se jim ukázat před dlouhou zimní pauzou. My tedy pak plánujeme ještě tradiční účast na Setkání mistrů v Sosnové,“ nastiňuje své plány pro závěr roku pražský závodník.

Potvrdit vynikající formu ze závěru sezony, kdy ovládl dolnobousovský závod a v Sedlčanech vybojoval stříbro, bude chtít Zdeněk Antony. „Auto stále ještě nemám úplně připravené po sedlčanském závodě. Nicméně udělám maximum pro to, abych se mohl zúčastnit tohoto závodu, jehož pořadatelé patří k velkým autokrosovým srdcařům,“ věří valtický jezdec.

Jako novopečený šampión třídy RacerBuggy250 dorazí Zdeněk Frischholz. „Do Humpolce se těším. Během republikového závodu se mi tam moc nedařilo. Vyhrál jsem sice měřený trénink, potom mi však už štěstí nepřálo. Vše vyvrcholilo ve finále, kde mi z třetí pozice upadlo kolo. Nyní si tedy chceme spravit chuť,“ plánuje pilot z Domažlicka.

Chybět nebudou ani tři kategorie cestovních vozů. Jedním z favoritů na vítězství v divizi TouringAutocross je Jan Brožek. „Určitě se těším. Jde už o takovou oddychovku, jede se v klidu, bez stresu. Chci si především hezky zazávodit a spatřit cíl. Doufám, že vyjde i počasí a všichni ukončíme sezonu se zdviženou hlavou,“ přeje si východočeský autokrosař.

Vlastimil Resl

Sdílet