PEUGEOT RALLY CUP V PAČEJOVĚ OVLÁDL DAVID SOLDÁT

Invelt Rally Pačejov hodně napověděla o konečném pořadí seriálu Peugeot Rally Cup. Druhého nejrychlejšího Peugeota v absolutním pořadí dovezla do cíle posádka David Soldát – Jan Winzig. Devatenácté místo absolutně, druhé ve dvoukolkách a třídě šest, doplnila tato dvojice vítězstvím v Peugeot Rally Cupu.

 Úvod soutěže vyšel nejlépe posádce David Štefan a Ondřej Vichtora, ale v páté rychlostní zkoušce začal jejich Peugeot 208 Rally4 hořet a rázem bylo po nadějích. „Praskla hadice od řízení a olej vystříkl na výfuk a turbo. Sice se nám to podařilo rychle uhasit, takže viditelné škody nejsou veliké. Mnohem větší obavy máme o turbo, protože jsme ho pochopitelně nestihli vychladit. Je to škoda, jeli jsme v klidu a průběžné časy byly poměrně dobré,“ komentoval své odstoupení David Štefan.

David Soldát se po odstoupení Štefana posunul z druhého místa do vedení a tentokrát na něj nestačil doposud suverénní Dominik Brož. „V Pačejově jsme se trochu trápili, nebylo to úplně ono a sám nevím proč. Jednu vložku jsme sice vyhráli, ale většinu ostatních jsme byli druzí. Takže konečné stříbro byl pro nás v Pačejově asi strop,“ řekl v cíli Dominik Brož.

Skvělý výkon předváděl po celou dobu David Soldát, který byl v sedmi rychlostních zkouškách nejrychlejší. Tentokrát se mu vyhnuly i technické problémy a vyrovnanou jízdou si dojel pro zasloužené vítězství. „Pačejov jsme si s Honzou opravdu užili. Auto fungovalo, zajížděli jsme dobré časy a fakt jsme se dobře bavili. Z vítězství máme pochopitelně velkou radost a těší nás i druhé místo ve dvoukolkách a třídě šest. Prostě parádní víkend,“ zhodnotil předposlední podnik sezóny David Soldát.

Na třetím místě dokončila posádka Jiří Pohlídal a Jan Kubala. Tato dvojice se v samotném závěru postarala o veliké vzrušení, protože se svým Peugeotem havarovala na stejném místě, jako před rokem Lukáš Krupička. Jiří Pohlídal šel také přes střechu, ale s velkým štěstím soutěž dokončil, a ještě k tomu na třetím místě.

Do Pačejova dorazil i zástupce generálního partnera Tomáš Brada, manažer komunikace společnosti Gefco ČR, který ocenil hlavně zdařilý průběh soutěže a výkony cupových jezdců: „Obdivuji úsilí a nadšení posádek Peugeot Rally Cupu. V Pačejově opět potvrdily, že v kategorii 2WD patří ke špičce. Jsme rádi, že se podařilo rallye uspořádat podle plánu a milovníci benzínu a rychlosti si opět přišli na své. Stejně jako rallye jezdci, i spolehlivá logistika závodí s časem.“

Závěrečným podnikem pátého ročníku Peugeot Rally Cupu bude v první polovině listopadu Rallye Český Krumlov.

Sdílet