Návrat motokrosového šampionátu do Přerova se vydařil

Sedmý a zároveň poslední závod Kůta MM ČR v motokrosu jednotlivců se konal v neděli 3. října 2021 v Přerovské rokli. Motokrosové závody na této úrovni se do Přerova vrátily po dlouhé přestávce a pořadatelům bylo odměnou, že do diváckých prostor dorazilo velké množství fanoušků. Znovu nejzajímavější třídou byla třída MX2, kde se bodově míchalo až do závěrečného projetí pod šachovnicovou vlajkou.

MX1

S plným počtem bodů ovládl nejsilnější třídu Maximilian Nagl (Haas Racing Team), pro kterého to byl poslední letošní závod. S poraněným prstem na ruce závodil José Butron (JD Gunnex KTM Racing Team) ze Španělska, který si celkovým druhým místem v Přerově zajistil zisk titulu českého šampiona. Přerovská trať perfektně sedla téměř domácímu Martinovi Krčovi (Osička MX Team). Martin dojel dvakrát třetí a z Přerova si odvezl třetí místo za závod a celkové třetí místo v šampionátu. Na první trojici tentokrát nestačil celkově čtvrtý Dušan Drdaj (PP Racing). Dušan však neměl co ztratit a s přehledem získal titul českého vicemistra. Znovu neskutečný výkon předvedl v Přerově celkově pátý Petr Bartoš (Orion Racing Team), který se stal třetím nejlepším Čechem závodu. Na šesté pozici skončil Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team). Sedmé místo bral Roman Mňuk (Mňuk Racing Team), kterému zdejší trať sedla na výbornou. Dokázal to ve druhé jízdě, kdy nějakou dobu nepustil zkušeného Nagla před sebe. Osmý skončil Patrik Liška (HT Group Racing Team), devátý František Smola (4 Cross Racing) a do nejlepší desítky nakoukl ještě Tomáš Boček (TJ 3M Racing Team).

foto radeklavicka mx prerov 2021 458

MX2

Napínavý závod až do poslední sekundy! Přesně taková byla třída MX2. Vítězství a třiačtyřicet bodů si z Přerova odvezl slovenský závodník Tomáš Kohút (Osička MX Team). Titul v letošní sezóně obhajoval Šimon Jošt (Osička MX Team), kterému se to povedlo stvrdit ziskem celkového druhého místa v Přerově. Perfektní výkon předvedl na zdejší trati třetí Adam Dušek (KRTZ motorsport), který zajel jeden ze svých nejlepších závodů letos. Celkově čtvrtý skončil na zdejší trati zkušený Marek Sukup (HT Group Racing Team). Celkové páté místo si vyjel Petr Rathouský (Orion Racing Team), jemuž o pouhý bod uteklo celkové třetí místo v seriálu. Slovenští piloti Pavol Repčák (SMF) a Jozef Posluch (SMF) zajížděli vyrovnané výsledky. Proto si z Přerova odvezli celkové šesté a sedmé místo. Rozhořčený musel být osmý Jan Wagenknecht (HT Group Racing Team), který byl největším soupeřem Jošta v boji o titul. V první jízdě získal plný počet bodů a ve druhé ho vyřadila ze hry technická závada. Devátou pozici si odvezl Daniel Mandys (MTX Racing Team) a desátým nejlepším pilotem byl Marek Nešpor (KRTZ motorsport).

foto radeklavicka mx prerov 2021 349

85 ccm

Už dvanáct závodů mají za sebou jezdci této třídy. Vítězství v Přerově bral Dominik Kučeřík (Orion Racing Team), kterému se zde podařilo překonat aktuálního lídra Martina Závrského (NEW2 Project). Ten si odvezl 42 bodů za druhé místo a na zisk titulu mu už zbývá jenom několik málo bodů. Třetí skončil v závodě Přemysl Zimek (Auctor MX Team), který hlavně ve druhé jízdě jasně ukázal, že mezi nejlepší české piloty na pětaosmdesátkách patří. Od druhé poloviny sezóny zajíždí výborně výsledky čtvrtý David Widerwill (Cermen Racing Team). To se týká také pátého Jakuba Jakla (Starling Cross Team), který dokázat uloupit holeshot ve druhé rozjížďce. Šestou pozici si vyjel v Přerově Martin Červenka (Orion Racing Team), na kterého ztratil pouhé tři body sedmý Jakub Zahradník (WMZ Racing Team). Součet bodů poslal na osmé místo Tadeáše Klamta (SV34 Racing Team), devátý odjížděl ze závodu německý závodník Mark Tanneberger a desítku nejlepších uzavřel Jan Švandrlík.

foto radeklavicka mx prerov 2021 930

Veterán

Vítězem závodu a zároveň mistrem veteránské třídy se stal Petr Bartoš (Orion Racing Team), který nenechal nic náhodě, do Přerova se dobře připravil a odvezl si posledních padesát bodů z MMČR jednotlivců. Druhý skončil Martin Žerava (KRTZ motorsport), kterému do Přerova dorazilo početné množství fanoušků. Ve druhé jízdě dokázal i Bartoše jednu chvíli potrápit. Se třetím místem v závodě a titulem vicemistra České republiky odjel spokojený Zdeněk Blábolil (Yamaha Čepelák Racing Team), pro kterého skončila sezóna nad očekávání. Stejný počet bodů získal čtvrtý Martin Brádka (4 Cross Racing) i pátý Vladislav Mužík (Motosport Chýnov v AČR). Právě druhá vítězná jízda rozhodla o tom, že se Brádka stal třetím nejlepším jezdcem letošního šampionátu. Šestý skončil v závodě Eduard Těšínský, sedmý Tomáš Linek (SMX Racing Team Rudník), osmý Marek Palička, devátý Petr Dokoupil (KRTZ motorsport) a desátý skončil Pavel Kňava (IdealTrans Racing Team).

V závěru sezóny se pořadí ve veteránech nad 50 let téměř nemění. Stejně tak v Přerově potvrdil svou výbornou letošní formu Petr Dokoupil (KRTZ motorsport), který získal plný počet bodů. Druhý skončil Roman Skalka (Cajdašrot) a třetím mužem na stupních vítězů byl Josef Nesejt (MX Martin Group).

foto radeklavicka mx prerov 2021 1439

Sdílet