Vsetínský sprint má jasnou podobu

Autoklub Vsetín – město v AČR uspořádá poslední říjnový víkend, konkrétně 29. – 30. října 2021, závěrečný podnik Autoklub Rallysprint Série a Autoklub Poháru 2+. Soutěž se pojede pod názvem RENTOR – PARTR Rally Vsetín.

Když pořadatelský tým vsetínského sprintu loni oznámil oficiální název soutěže, ještě netušil, že se 17. ročník závodu kvůli koronaviru neuskuteční. V rychlém sledu však následovalo oznámení o zrušení podniku. I proto nové spojení RENTOR – PARTR Rally Vsetín na veřejnosti příliš nezdomácnělo. Rok se však sešel s rokem a oficiální název soutěže zůstává nadále shodný.

„Jsem velmi rád, že jsem opět našel s našimi partnery, společnostmi RENTOR racing team a PARTR společnou řeč. Věřím, že letos již závodu nebude nic stát v cestě. Rally Vsetín nabídne tradiční formát, nečekejte v této době žádné převratné novinky,“ říká ředitel soutěže Petr Gryger.

To potvrzuje i harmonogram soutěže v právě vydaném Zvláštním ustanovení, které je dostupné na oficiálním webu. Závodit se bude na třech rychlostních zkouškách, ve dvou sekcích. Celkem se proti chronometru pojede na 66,04 kilometrech.

 „Měli jsme připraveno prodloužení dvou našich zkoušek v katastru obce Hošťálková. Po nedávné Barumce se však situace změnila. Zlínští pořadatelé nám neochotou komunikovat s místní samosprávou a obec mezi průjezdy alespoň částečně otevřít totálně ´zavařili´. A reakce občanů na sebe nenechala dlouho čekat. Výsledkem je fakt, že vedení obce rozhodlo schválené užití komunikací rozporovat. A tím jsme přišli o více než čtyři kilometry. Tak si spolupráci v regionu určitě nepředstavujeme,“ stěžuje si Gryger.

Příjem přihlášek na RENTOR – PARTR Rally Vsetín se uzavře o půlnoci 24. října 2021. Posádky se začnou do Vsetína sjíždět ve dnech 28. – 29. října, v pátek je čekají seznamovací jízdy a administrativní a technická přejímka. Vlastní start soutěže proběhne v sobotu 30. října v 8:30 hodin ze servisního areálu. Ten bude tradičně umístěn v ulici U Bečvy, v městské části Ohrada. První posádka pak bude očekávána na cílové rampě u Autosalonu Škoda – Samohýl motor na Vsetíně krátce po 14. hodině.

Aktuálně jsou na oficiálních stránkách soutěže www.vsetinrally.cz zveřejněna Zvláštní ustanovení a odkaz na oficiální přihlášku v licenčním systému AČR. Sledujte i naši facebookovou stránku Rally Vsetín.

Sdílet