Evropští vrchaři bojovali v Chorvatsku

Seriál Mistrovství Evropy závodů automobilů do vrchu vyvrcholil o víkendu 17.-19. září v chorvatském Buzetski Dani. Na startu nechyběli čeští reprezentanti v obou kategoriích, pořadatele bohužel potrápilo počasí, a tak druhá jízda musela být kvůli dešti zrušena.

Z českých reprezentantů se v kategorii 1 nejlépe dařilo Karlovi Trněnému se Škodou Fabií. Meclovský jezdec skončil v celkovém pořadí šestý a byl nejrychlejším jezdcem třídy 2. Na třináctém místě kategorie 1 dokončil Tomáš Vavřinec, Jiří Ošmera s VW Scirocco byl klasifikován jako dvaadvacátý.

V kategorii 2 se bohužel českým barvám nedařilo. Nedokončil člen ACCR Czech Talent Teamu Petr Trnka z důvodu technické závady, obdobně skončil také jeho reprezentační kolega Aleš Mlejnek.

Svůj předposlední závod letošního evropského šampionátu zde měly také historické automobily, které na rozdíl od soudobých vozů absolvovaly obě jízdy. Závodu se bohužel ze zdravotních důvodů nemohl účastnit český adept na evropský titul v rámci kategorie 1 Vladimír Konicar. Vítězem kategorie 2 se stal Jaroslav Mikeš se Škodou 130 RS, přestože druhou jízdu absolvoval ve velmi silném dešti. Petra Strnada bohužel vyřadila technická závada. Také kategorii 5 opanovali čeští jezdci, nejrychlejší byl Petr Tykal.