Stříbro v Polsku pro Kryštofa Koubleho

Seriál mistrovství Evropy enduro se přehoupnul do své druhé poloviny. Předposlední podnik seriálu se o uplynulém víkendu odjel v sousedním Polsku poblíž města Kielce. Pořadatel připravil okruh o délce 70 km s třemi měřenými rychlostními zkouškami a třemi časovými kontrolami z toho jednu bez servisu. Jezdci tento okruh absolvovali třikrát. V sedle motocyklu tak strávili sedm a půl hodiny.

Při procházení rychlostních zkoušek bylo pěkné počasí. V pátek s předáním motocyklů do uzavřeného parkoviště se počasí rapidně zhoršilo. Ochladilo se z dvaceti stupňů na deset a začalo pršet.  Tento déšť nepřestal ani při sobotní soutěži, což značně zvýšilo náročnost při průjezdnosti trati. V těchto podmínkách si z našich jezdců nejlépe vedl jezdec ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Kryštof Kouble, který si připsal body za druhé místo v absolutním pořadí a druhé místo ve třídě Junior 2. Deštivé a blátivé podmínky tentokrát více seděly italskému jezdci Enricu Rinaldimu.

Pro českou výpravu byl tento víkend velice úspěšný. Odváží si z Polska osm medailí. Matyáš Chlum a Jaromír Romančík si ve svých třídách vyjeli první místa. Druhé místo ve své třídě si vyjeli Jiří Hádek a Patrik Markvart. Bronzové medaile si odváží Matěj Škuta a Adolf Živný.

Závěrečný podnik se pojede za 14 dnů v Holandsku. Tento podnik se jede jako třídenní a bude se zde rozdělovat hodně bodů.

Sdílet