Accolade Smrz Racing bojoval v Barceloně

Druhý letošní závod kategorie World Supersport 300 na okruhu Barcelona-Catalunya opět nezklamal. Po
nevydařené sobotní kvalifikaci museli oba jezdci českého týmu Accolade Smrz Racing znovu zabojovat.
José Luise Perez Gonzalez se po skvělé stíhací jízdě dokázal probojovat z 28. startovní pozice až na 12.
pozici v průběhu závodu. Poté mu však ve velmi těsném souboji v čelní skupině světové body utekly o
pouhou desetinu vteřiny. Cílem projel na 16. pozici, pouze 2.2 vteřiny za vítězem závodu. Victor
Rodriguez také dokázal předjet řadu soupeřů a závod dokončil 20. z 33. místa na startovním roštu.
Další podnik Mistrovství Světa World Supersport 300 se jede hned příští víkend ve španělském Jerezu.

Po náročné kvalifikaci na okruhu Barcelona-Catalunya, ve které jezdci týmu Accolade Smrz Racing
skončili na 28. (José Luis Perez Gonzalez) a 33. pozici (Victor Rodriguez), čekal španělské reprezentanty
českého týmu náročný závod v nabité kategorii Mistrovství Světa World Supersport 300. Oběma
jezdcům se v sobotním prvním závodě podařilo skvěle odstartovat a držet se s čelní skupinou. José Luis
se po fantastickém výkonu probojoval až na bodované pozice. Dvě kola před cílem se však stal obětí
hromadné kolize a závod pro něj skončil předčasně. Victor Rodriguez se v těsném souboji probojoval
ze 33. místa na startu na 23. pozici. Do cíle dojel pouhé 4 vteřiny za vítězem závodu, ale bohužel bez
bodů.

Víkend to nebyl ideální, obzvláště kvalifikace nám nevyšla. José jel opravdu výborně v obou závodech.
Včera to skončilo nezaviněným pádem, ale dotáhl se do první skupiny a mohlo to být alespoň Top10.
Dneska to měl rozjeto podobně, ale konec závodu nevyšel podle představ. Nicméně někdy je průběh
důležitější, než samotný výsledek a José nám dnes po této stránce udělal opravdu radost. Dojel pouze
2.2 vteřiny za vítězem z 28. místa na gridu. Victor se trápil celý víkend. Vyměnili jsme mu motor a
snažíme se pomoct, jak se dá. Dnešní závod byl lepší, snad jsme na dobré cestě a v Jerezu se posuneme
zase o kousek dopředu,“ okomentoval víkend manažer týmu Jakub Smrž.